W Tatrach spadł pierwszy śnieg

0
360
Pierwsze opady śniegu w Tatrach. Zdjęcie: pixabay.com

W Polsce spadł pierwszy śnieg. W górnych partiach gór możemy się spodziewać nawet 25 centymetrów śniegu.

Dzisiaj w Tatrach sypie pierwszy w tym roku śnieg. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) ostrzega na Facebooku przed trudnymi warunkami na tatrzańskich szlakach i zaleca poruszanie się po niższych partiach terenu.

„Warunki w Tatrach są bardzo niekorzystne w wyższych partiach gór pada śnieg, niżej deszcz. Szlaki są śliskie, miejscami oblodzone. Niestety, w ciągu najbliższych dni meteorolodzy nie prognozują poprawy pogody. Zalecamy rezygnację z wyjść w góry” – czytamy na Facebooku TOPR-u.

Czytaj: Znakomity film pokazujący Polskę od morza aż po Tatry. Zobacz jaki piękny jest nasz kraj!

Jak podają zakopiańskie media, biały puch jest też już widoczny nawet poniżej 2 tysięcy metrów.

Śnieg widać doskonale z kamery internetowej umieszczonej na szczycie Łomnicy po słowackiej stronie Tatr wysokich, ale widać też go po polskiej stronie. Śnieg widać na podejściu pod Rysy czy na Orlej Perci.

Obecnie warunki turystyczne w górach są niebezpieczne i uniemożliwiają jakąkolwiek aktywność wspinaczkową w tym rejonie.

Czytaj: Pod Tatrami zauważono ptaki, których nie widziano od 50 lat!

Portal IMGW natomiast podaje – „Wysoko w Tatrach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Temperatura maksymalna od 10 st. C. do 13 st. C., na szczytach Tatr około 4°C.”

Śnieg w Tatrach może się utrzymać nawet do czwartku, 2 września, ponieważ dopiero tego dnia, według prognoz, pogoda ma się nieco poprawić. Obecnie jest bardzo zimno, nawet jak na warunki górskie, a przecież należy pamiętać, że wciąż w kalendarzu mamy sierpień.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl