W tej bibliotece możesz naładować swoje urządzenia elektryczne, jeżdżąc na rowerze

0
274
W bibliotece w Utrechcie, w Holandii możesz ładować swoje urządzenia elektryczne, jeżdżąc na rowerze. Zdjęcie: Reddit

Utrecht, czwarte co do wielkości miasto Holandii z 361 966 mieszkańcami, znajduje się około 35 km na południowy wschód od stolicy Amsterdamu, gdzie około 90 000 rowerzystów codziennie dojeżdża do pracy lub szkół najważniejszymi trasami rowerowymi. Teraz miasto stworzyło coś bardzo fajnego dla entuzjastów jazdy na rowerze i maniaków fitnessu — bibliotekę w Utrechcie, w której można ładować urządzenia elektryczne podczas jazdy na rowerze.

Utrecht słynie ze swojej średniowiecznej głębi i historycznych budynków. Miasto ma kilka niesamowitych rzeczy do zwiedzania, takich jak kościół św. Wilibrorda (Sint Willibrordkerk), którego pełne kolorów wnętrze oszałamia, Uniwersytet czy też słynna Domtoren, dzwonnica z 465 schodami, która znajduje się naprzeciwko gotyckiej katedry św. Marcina na głównym placu Domplein.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Region i jego mieszkańcy stale rozwijają się, aby wprowadzić środki oszczędzania energii w regionie i zawsze wymyślają niesamowite sposoby na zmniejszenie strat energii na tym obszarze. Utrecht stał się pierwszą metropolią, która zmusza obywateli do rezygnacji z kuchenek gazowych w celu zwiększenia zrównoważonej energii.

Miasto utworzyło bibliotekę, w której ludzie mogą łatwo ładować swoje urządzenia elektryczne, jeżdżąc na rowerze za pomocą rowerów stacjonarnych, w celu przekształcenia mocy mechanicznej w elektryczną, co czyni ją jednym z najwspanialszych miejsc do odwiedzenia w Utrecht Neude!

Celem tej nowej i wspaniałej strategii jest wykorzystanie energii utraconej w wyniku zamiany w waty na potrzeby zrównoważonego rozwoju. Cóż za wspaniały sposób wykorzystania ludzkiej siły do wykorzystania energii. Zawodowi rowerzyści i maniacy siłowni są niezwykle podekscytowani, że mogą być częścią tej fajnej inicjatywy.

Zdjęcie: Reddit

Rowery w Utrecht

Jazda na rowerze jest stosunkowo bardzo popularna w Utrechcie, dlatego najłatwiejszym sposobem poruszania się po tym mieście jest rower, czy to szosowy, czy jakikolwiek inny.

Trasy rowerowe są bardzo dobrze rozwinięte i w nadchodzących latach zostaną jeszcze bardziej udoskonalone. Dzięki temu ścieżki będą bezpieczniejsze, szybsze i wygodniejsze.

Czytaj: Ścieżka rowerowa na dachu w Utrecht

Dojechałeś do miejsca docelowego? Z łatwością umieść swój rower na stojaku lub w jednym ze wspaniałych miejsc do parkowania rowerów. Jednak rowery, które są zaparkowane błędnie lub niebezpiecznie, mogą zostać przejęte przez gminę. Aby uniknąć tej niedogodności, możesz zaparkować swój rower na strzeżonym parkingu.

Co ciekawe, większość z nich jest wolna przez 24 godziny! Cóż może być lepszego niż to?

Jednak miejsc, w których można wypożyczyć rower, jest jeszcze więcej.

Korzyści z jazdy na rowerze

Jazda na rowerze jest niewątpliwie zdrowa, tania i obiecująca dla środowiska. Jazda na rowerze podczas pracy może wydawać się nietypowa, ale w rzeczywistości może korzystnie wpłynąć na jakość Twojej pracy.

„Ludzie nie przyznają, że mogą osiągnąć dwie rzeczy w tym samym czasie” — mówi Verhaegen. „Ale analizy potwierdzają, że wykonując delikatne treningi podczas pracy przy komputerze, jesteś bardziej uważny i bardziej pomysłowy. Poprawiono również szybkość czytania i refleksji. Jeśli chodzi o produktywność i pomysłowość, jest to naprawdę przydatne”.

Ostatnio trwają prace nad nową wersją roweru jeszcze w tym roku z dodatkowymi cechami, takimi jak licznik, który pokazuje, ile ćwiczyłeś w ciągu dnia.

Czytaj: Ta okrężna ścieżka pozwala jeździć na rowerze wśród drzew 10 metrów nad ziemią

Holenderska reakcja na inicjatywę biblioteki

Utrecht to prawdziwa rowerowa metropolia. Największa na świecie liczba publicznych podróży rowerem po mieście odbywa się właśnie tam. Dlatego Utrecht zawsze zastanawia się, jak sprawić, by jazda na rowerze była jeszcze przyjemniejsza i apeluje do swoich mieszkańców o dodatkowe korzyści.

„Preferujemy rower jako zdrowy, czysty i bezpieczny środek transportu”.

Dlatego większość mieszkańców okolicy jest wyjątkowo zachwycona tą nową inicjatywą, podczas gdy inni uważają, że nie była potrzebna.

Niemniej jednak cały pomysł spokojnej biblioteki z rowerami ładującymi urządzenia elektroniczne uważamy za bardzo fascynujący.