W tej lodziarni dostajesz lody, które wyglądają jak bukiety kwiatów

0
219
Najpiękniejsze lody w Kioto. (zdjęcie: X)

(THISIS)SHIZEN to kawiarnia z siedzibą w Kioto, która zyskała popularność głównie dzięki artystycznym lodom, które wyglądają jak bukiety kwiatów.

Czasami używamy wyrażenia „zbyt ładne, by to zjeść”, aby opisać sztukę kulinarną, ale te jadalne bukiety lodów stworzone przez (THISIS)SHIZEN naprawdę wyglądają zbyt ładnie, by je zjeść, niezależnie od tego, jak smaczne są.

Ta japońska kawiarnia, ozdobiona motywami botanicznymi, zawierającymi rośliny doniczkowe i obrazy inspirowane naturą, serwuje różnorodne lodowe bukiety, które są dostępne tylko przez ograniczony czas, w zależności od pory roku. Możesz zafundować sobie kremowe róże, bzy, kamelię japońską i wiele innych aromatycznych cudów.

Zdjęcie: X

Zlokalizowana w kompleksie handlowym ShinPuhKan w Kioto, kawiarnia (THISIS)SHIZEN zyskała sławę dzięki platformom mediów społecznościowych skupiających się na zdjęciach i filmach, takich jak Instagram i TikTok. Ich smakołyki inspirowane bukietami kwiatów nieustannie zyskują popularność, a kawiarnia zasłynęła już z oferowania najpiękniejszych lodów na świecie.

CZYTAJ: Utalentowany fryzjer tworzy spektakularne fryzury w kształcie kwiatów

Zdjęcie: X

Głównym składnikiem tych wspaniałych lodowych kwiatów jest anko, słodka pasta z czerwonej fasoli przygotowana z gotowanych ziaren fasoli azuki, rozgniecionych na gęstą pastę i zmieszanych z cukrem. Jej konsystencja i smak są porównywalne z gotowanymi słodkimi ziemniakami.

CZYTAJ: Ziemniaki nie zasługują na złą reputację — warto po nie sięgać!

Zdjęcie: X

Bukiety lodowe dostępne są w różnorodnych kolorach i smakach, które można mieszać według preferencji każdego klienta. Bukiet kosztuje 1650 jenów japońskich (45 złotych), co nie jest tak wysoką ceną jak na ręcznie robione jadalne dzieło sztuki.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Napoli szuka następcy Zielińskiego

Zdjęcie: X
Zdjęcie: X
Zdjęcie: X