W tej polskiej wsi od 10 lat na świat przychodzą same dziewczyny!

0
700
Miejsce Odrzańskie słynne na całą Polskę. Wszystko dlatego, że... rodzą się tutaj same dziewczynki. Zdjęcie: pixabay.com

O tej wsi pisano nawet w New York Times! To niespotykany przypadek, żeby od 10 lat w jednej wsi na świat przychodziły tylko dziewczynki. Wójt wyznaczył nagrodę dla rodziny, która będzie miała syna.

We wsi Miejsce Odrzańskie w województwie opolskim od 10 lat każdym noworodkiem jest dziewczynka. Od ponad dekady nie urodził się tu żaden chłopiec! Mała wioska liczy niecałe 300 osób. Wszyscy mieszkańcy głowią się, jak spłodzić chłopczyka.

Miejsce Odrzańskie

Ten niespotykany i ciekawy przypadek przykuł uwagę mediów, nie tylko z Polski, ale także z całego świata. O miejscowości rozpisywały się nawet brytyjskie i amerykańskie media. Polska wieś na południu Polski trafiła na strony New York Timesa, na stronę stuff.co.nz, sciencealert.com, thefirstnews.com, telegraph.co.uk , mirror.co.uk, nytimes.com, i wiele wiele innych stron. Polska wieś jest znana na cały świat.

Kontaktowała się z nami też dziennikarka z „Global News” Kanady, która jest zainteresowana historią tego miejsca – powiedział dla Na Temat wójt Rajmund Frischko.

Przez ostatnich 10 lat we wsi urodziło się tu 12 niemowląt: same dziewczynki. Rajmund Frischko, miejscowy burmistrz, który sam spłodził dwie córki ogłosił, że nagrodzi rodzinę, w której urodzi się chłopczyk.

W mediach tyle mówi się o nas, że przez chwilę zastanawiałem się nad nazwaniem ulicy imieniem następnego urodzonego tutaj chłopca. Na pewno dostanie bardzo miły prezent. A my posadzimy dąb i nazwiemy go na jego cześć.

Kobiety pracują w polu, są strażakami, ministrantkami, traktorzystkami, sołtysem także jest kobieta

Młodzieżowa drużyna OSP składa się 24 dziewczyn i tylko 8 chłopaków, a najmłodsza drużyna dziecięca już tylko z samych dziewczynek. Z kolei ich matki stanowią trzon dorosłego oddziału druhów.

To już trwa od kilkudziesięciu lat. Ja do wsi przyjechałem, wziąłem za żonę miejscową dziewczynę. Urodziły nam się dwie córki. Chciałbym mieć syna, ale to chyba nierealne. Sąsiad też próbował i ma dwie córki. Myślę, że chłopcy się u nas po prostu nie rodzą – mówi Tomarz Golasz, mieszkaniec wsi Miejsce Odrzańskie w woj. opolskim i szef miejscowej ochotniczej straży pożarnej.

Co ciekawe, ostatni chłopczyk, który urodził się we wsi Miejsce Odrzańskie wraz z rodziną wyprowadził się! Czyżby rodzina się czegoś przestraszyła? Tak więc póki co w Miejscu Odrzańskim „rządzą” dziewczynki.

zdjęcie: facebook.com
zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ta dziewczynka ma serce na wierzchu! Aż trudno uwierzyć, że można tak żyć.

zdjęcie: instagram.com
zdjęcie: instagram.com

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl