W Turcji postawiono automat, który wymienia plastikowe butelki na karmę dla zwierząt!

0
1055
eyJ4MSI6MzMsIngyIjoxMTc5LCJ5MSI6MCwieTIiOjY0NiwidyI6MTE0NiwiaCI6NjQ2fQ==

fot: źródło

Jedzenie dla zwierząt w zamian za plastik? Świetna inicjatywa! Na taki pomysł wpadła turecka firma Pugedon, która postanowiła postawić automat z karmą, w którym płaci się walutą, jaką są…plastikowe butelki! Takie rozwiązanie ma pomóc zarówno środowisku, jak i bezdomnym psom. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w Turcji, pijemy wodę (z butelki), a obok nas leży bezdomny, głodny pies, który nie ma sił błagać o jedzenie. Jeśli w okolicy nie znajduje się żaden sklep z karmą, a my bardzo chcielibyśmy pomóc biednemu pieskowi, wystarczy, że opróżnimy butelkę z wodą, wrzucimy ją do wyspecjalizowanego automatu, a on „wyrzuci” nam…karmę dla psa! Takim działaniem przyczynilibyśmy się do działania na rzecz Matki Ziemi i jednocześnie uszczęśliwilibyśmy najlepszego przyjaciela człowieka – psa. Automaty coraz częściej pojawiają się na ulicach dużych tureckich miast, gdzie głównym celem jest pomoc bezpańskim zwierzętom i działanie na rzecz środowiska. Cóż za wspaniała inicjatywa!

fot: źródło

Przeczytaj: Piknik Krakowskich Mam

Firma Pugedon postanowiła walczyć z bezdomnością psów, których w Turcji jest niestety bardzo dużo. Szacuje się, że w Stambule znajduje się ponad 150 tysięcy bezpańskich czworonogów, które umierają z głodu i pragnienia… To okropne, jednak problem bezdomności pupili w Turcji jest bardzo rozległy. Aby pomóc potrzebującym zwierzakom, w walkę zaangażowano również mieszkańców miasta i mamy nadzieję, że wkrótce problem bezpańskich psów zostanie zażegnany! Oprócz tego, mieszkańcy bądź turyści mogą podawać nie tylko karmę, ale również wodę. Problem pragnienia również dotyka psy, ponieważ wysokie temperatury wzmagają pragnienie, a brak wody prowadzi do śmierci… Poza tym, wyspecjalizowane urządzenia pełnią funkcję „zbiornika” do którego można wlać wodę, z której skorzysta spragniony piesek. Automaty z karmą dla pupili przyczyniają się również do zrównoważonego, ekologicznego trybu życia, do czego zachęcani są ludzie na całym świecie. Pamiętajmy, że trzeba dbać o naszą planetę i redukować negatywny wpływ czynników na środowisko (w tym plastik).

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Mamy nadzieję, że takie automaty zostaną również wprowadzone w innych miastach na świecie. Takie rozwiązanie przyczyniłoby się do walki z zatruwającym planetę plastikiem, a jednocześnie pomogłoby potrzebującym psom. Co uważacie o takich automatach? Zdałyby testy również u nas, w Polsce?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.