W tym kraju będą uczyć dzieci o LGBT

0
612

Szkocja staje się pierwszym krajem na świecie, który naucza przedmiotów LGBTQIA+ w szkołach.

Szkocja stworzyła scenariusz historii, stając się pierwszym krajem na świecie, w którym historia LGBTQIA+ jest obowiązkowa w szkołach.

Od 20 września kadra szkolna otrzymała dostęp do zestawu narzędzi nauczania włączającego LGBTQIA+. Nauczyciele będą również zobowiązani do odbycia obowiązkowego podstawowego kursu e-learningowego uświadamiającego.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Historia i tematy LGBTQ+ będą teraz nauczane bezpośrednio w Szkocji, a tam, gdzie to możliwe, zostaną włączone do codziennej nauki.

Zostanie również udostępniony szereg planów lekcji i materiałów pomocniczych dla osób pracujących w edukacji.

W praktyce będzie to obejmować rzeczy tak proste, jak problem matematyczny dotyczący dziecka, które próbuje dowiedzieć się, ile pieniędzy potrzebuje, aby kupić prezent na Dzień Ojca dla swoich dwóch ojców.

Wśród nowych wytycznych szkockiej edukacji znalazło się również prawo uczniów do korzystania z łazienki, która odpowiada płci, z którą się utożsamiają.

Odbędą się również ćwiczenia dotyczące walki z dyskryminacją, które mają wyeliminować znęcanie się.

„Szkocja jest już uważana za jeden z najbardziej postępowych krajów w Europie pod względem równości LGBTI [lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych]” – powiedział John Swinney, wicepremier i sekretarz ds. edukacji.

Czytaj: Prezydent Krakowa odcina się od uchwały anty-LGBT i pisze list do Komisji Europejskiej

„Z przyjemnością ogłaszam, że będziemy pierwszym krajem na świecie, który włączy edukację włączającą LGBTI do programu nauczania”.

Według czerwcowego badania opublikowanego przez organizację Just Like Us, młodzież LGBTQ+ w Wielkiej Brytanii jest dwukrotnie częściej prześladowana w ciągu ostatniego roku niż ich heteroseksualni koledzy z klasy.

Nie jest wykluczone, że śladami Szkocji podąży Walia, która już w roku 2018 zapowiedziała wdrożenie do 2022 roku programu nauczania edukacji seksualnej uwzględniającej osoby LGBTQ+.

Czytaj: Putin oficjalnie zakazuje małżeństw osób tej samej płci