W tym kraju przywrócono karę śmierci. Pierwsze egzekucje będą w przeciągu 2 miesięcy.

0
958
zdjęcie: pixabay.com

Rząd w tym kraju postanowił zrobić porządek z przestępczością narkotykową i dlatego wprowadzono tam ponownie karę śmierci. Pierwsze egzekucje będą miały miejsce w ciągu 2 miesięcy.

Na Sri Lance rząd postanowił raz na zawsze zrobić porządek z przestępczością narkotykową. Wprowadzono ponownie po 43 latach karę śmierci.

Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że to jedyny właściwy sposób na walkę z przestępczością. Rozpoczęto już rekrutację. Szukają osób, które będą chciały odbierać życie przestępcom.

Kat

Ministerstwo poszukuje chętnych osób na stanowisko kata. Ogłoszenie naboru pojawiło się nawet w czasopiśmie rządowym. Jakie trzeba spełnić wymagania, aby móc pracować na tym stanowisku? Trzeba mieć bardzo silną psychikę i jak podaje ogłoszenie „nieskazitelną postawę moralną”. Do pracy tej zatrudnią tylko mężczyzn w wieku od 18 do 45 lat, kobiety nie będą w ogóle brane pod uwagę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zdjęcia na krawędzi życia i śmierci – Angela Nikolau nie boi się śmierci

Zarobki kata

Rząd zadeklarował, że mężczyzna na takim stanowisku będzie otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości około 790 złotych (już w przeliczeniu na złotówki).

To zdecydowanie większa pensja od osób, które pracują w tzw. budżetówce. Oszacowano również, że kat rocznie wykonałby około 1299 egzekucji, w tym mniej więcej 48 osób skazanych za przestępstwa narkotykowe.

Prezydent poinformował, że pierwsze egzekucje zostaną wykonane w ciągu dwóch najbliższych miesięcy. Jednocześnie wysłał pismo do wszystkich organizacji zajmujących się obroną praw człowieka, aby nawet nie zaczynały udaremniać egzekucji.

Źródło: theguardian.com

Jesteś z Poznania? Zapraszam do f7poznan.pl