W „Wojskowym Disneylandzie” dzieci mogą bawić się bronią i czołgami

0
308
Park Patriot znajduje się w Kubince, około godziny jazdy z centrum Moskwy. Źródło: Twitter

W rosyjskim „Wojskowym Disneylandzie” znajdziesz wyrzutnie rakiet, a nie kolejki górskie. Dzieci mogą tam bawić się bronią i czołgami.

Patriot Park, często zwany „Wojskowym Disneylandem” w Rosji, to duży park rozrywki i teren wystawowy, który prezentuje sprzęt wojskowy.

Kiedy Władimir Putin otwierał Patriot Park w 2015 roku, z dumą ogłosił, że będzie to „ważny element naszego systemu wojskowo-patriotycznej pracy z młodzieżą”. W tym samym przemówieniu zapowiedział również dodanie 40 nowych rakiet międzykontynentalnych do rosyjskiego arsenału nuklearnego.

Ogromny wojskowy park tematyczny w Kubince, oprócz tego, że jest miejscem wystawowym dla międzynarodowych handlarzy bronią i wykonawców usług obronnych, ma na celu zaszczepienie poczucia patriotyzmu i militaryzmu wśród rosyjskiej „młodzieżowej armii”. Może również pomóc w zapoznaniu ich z ważnymi umiejętnościami wojskowymi, zanim odbędą obowiązkowy pobór w wieku 18 lat.

Twitter

Park zajmuje ponad 4000 hektarów, z czego dużą część zajmują pojazdy wojskowe. Na wystawie znajduje się ponad 268 samolotów z czasów sowieckich, w tym helikoptery, oraz sekcja pojazdów opancerzonych z około 350 czołgami z różnych krajów. Można się wybrać na wirtualną przejażdżkę w wojskowych symulatorach treningowych parku. Miej też oko na kilka międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

Dla dzieci i dorosłych o charakterze podżegaczy wojennych jest również Centrum Gier Taktycznych Wojskowych. Tutaj cała rodzina może wykonać zabawne ćwiczenia wojskowe, zanim weźmie udział w symulacji działań wojennych w mieście z użyciem broni ASG i replik słynnych budynków.

Tymczasem na strzelnicy odwiedzający mogą uwolnić swojego wewnętrznego Rambo za pomocą różnorodnej broni.

Twitter

Gdy poczują głód, goście mogą udać się do stołówki w parku, gdzie oferowane są racje wojskowe. A po idealną pamiątkę udaj się do jednego z wielu sklepów z pamiątkami, w których możesz kupić magnesy na lodówkę Józefa Stalina, etui na iPhone’a Władimira Putina, wodę z logo wojska i wojskowe koszulki z napisem „Zwycięstwo!” z przodu.

Patriot Park znajduje się w Kubince, mieście w dystrykcie Odintsovsky w obwodzie moskiewskim w Rosji.

Większość eksponatów znajduje się na zewnątrz, więc sprawdź wcześniej pogodę i ubierz się odpowiednio.

W Patriot Park znajduje się również zoo, które może zainteresować młodsze dzieci, które są zbyt małe, aby zainteresować się tematyką wojskową.

Twitter