W XVIII wieku ananasy były symbolem bogactwa i władzy

0
342
Owoce po raz pierwszy pojawiły się w Anglii w XVII wieku, a w XVIII wieku stały się popularnym symbolem bogactwa i luksusu. Zdjęcie: Pixabay

W dzisiejszych czasach ananasy są powszechnym owocem, można je kupić w każdym sklepie spożywczym. Jednak w XVIII wieku wierzchołek przypominający koronę i teksturę przypominającą klejnot był postrzegany jako symbol bogactwa i władzy.

Pochodzące z Ameryki Południowej ananasy zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba podczas jednej ze swoich podróży do Nowego Świata. Kiedy przywiózł je z powrotem do Hiszpanii, wielu Europejczyków — w szczególności członkowie rodziny królewskiej — było całkowicie zachwyconych tym przysmakiem.

Był to rzadki, piękny owoc, którego większość ludzi nigdy wcześniej nie spotkała, a artyści zaczęli włączać do swoich prac ananasy – czy to bogato przedstawione na obrazach, czy elegancko wyrzeźbione w drewnianych meblach.

Ananas trafił do Anglii w XVII wieku, a do XVIII wieku i stał się oznaką bogactwa. Gdy ktoś był widziany z jednym ananasem, był natychmiast odbierany jako bogacz.

W rzeczywistości owoc był tak drogi, pożądany i rzadki, że konsumenci mogli wypożyczać ananasa na noc, aby pójść z nim na imprezę i się nim pochwalić jako symbol statusu.

Czytaj: Wegańskie buty z ananasa? Polska marka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl