Warczący robot-wilk chroni mieszkańców przed niedźwiedziami

0
531
YouTube/Guardian

Kto się boi wielkiego, złego wilka? Wygląda na to, że japońskie czarne niedźwiedzie – a przynajmniej boją się dużych, złych wilków robotów.

Miasto Hokkaido używa robota „potwornego wilka”, aby odstraszyć niedźwiedzie z obszarów mieszkalnych.

Ponieważ obserwacje niedźwiedzi były najwyższe od pięciu lat i zgłoszono dziesiątki ataków niedźwiedzi tylko w tym roku w Japonii, władze miasta Takikawa na wyspie Hokkaido podjęły działania, kupując i instalując kilka robotów „potwornych wilków”.

Animatroniczne przerażające wilki zostały opracowane w ramach wspólnego projektu między producentem maszyn precyzyjnych Ohta Seiki, Uniwersytetem Hokkaido i Uniwersytetem Rolniczym w Tokio.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

Wyglądając jak skrzyżowanie Wolverine’a i Terminatora, każdy cyborg wilka szarego jest wyposażony w migające czerwone oczy, migający ogon i repertuar głośnych, groźnych dźwięków – warknięcia, ryki i hałas ciężkich maszyn – a wszystko to jest wyzwalane przez czujniki ruchu.

Prefabrykowane drapieżniki mają być pozostawione na polowaniu do początku listopada, kiedy niedźwiedzie przechodzą w stan hibernacji, a następnie wracają do służby następnej wiosny.

„Chcemy pomóc w koegzystencji niedźwiedzi i ludzi” – wyjaśnił główny szef Yuji Ota Ohta Seiki w wywiadzie dla The Mainichi.

Czytaj: Robot „Goryl” udaje, że jest jednym z nich, rejestruje nigdy wcześniej nieudokumentowany śpiew i pierdzenie

Chociaż replikujące się wilki prawdopodobnie nie oszukałyby Czerwonego Kapturka, populacja niedźwiedzi traktuje je dość poważnie.

Odkąd groźne wilki zostały wprowadzone do ich nowego siedliska na obrzeżach Takikawy we wrześniu, nie odnotowano żadnych niedźwiedzi, w wyniku czego wilki-roboty są uważane, według wszystkich, za wyjący sukces.

Obejrzyj wilki-roboty w akcji na nagraniu Guardian poniżej:

Czytaj: Zdjęcia Japonii z lat 70′ wyglądają jak film science fiction!

johannesfloe.com – Art to remember