Warszawska restauracja tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców

0
426
Restauracja tylko dla zaszczepionych. "Goście są najważniejsi". Zdjęcie: Facebook

Restauracja Der Elefant, która znajduje się przy placu Bankowym 1 w Warszawie, jako pierwsza w Polsce będzie przyjmować tylko zaszczepionych gości, ozdrowieńców i osoby z negatywnymi testami.

Od przyszłego miesiąca wszyscy goście restauracji będą proszeni przed wejściem o pokazanie dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, przechorowanie lub negatywny test. Trzeba będzie pokazać także dowód tożsamości, aby zidentyfikować każdą osobę.

– W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem – mówi Artur Jarczyński, właściciel Der Elefant.

– Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać – dodaje.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podział na zaszczepionych i niezaszczepionych

To pierwsza restauracja w Polsce, która będzie obsługiwać tylko osoby zaszczepione lub z testem, ale nie jedyna, która próbuje zachęcić wszystkich do zaszczepienia się.

W czerwcu poznański bar Orzo oferował zaszczepionym klientom darmowego drinka.

Czytaj: Milionerzy w kabarecie – pytanie o cenę chleba

Przywileje dla zaszczepionych

Już niedługo może wydarzyć się to, o czym słyszymy od dłuższego czasu. Wszystkie obiekty gastronomiczne mogą stać się dostępne tylko dla osób zaszczepionych.

Projekt ustawy w tej sprawie znalazł się pod koniec sierpnia w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Czytamy w nim, że przedsiębiorcy, których działalność została ograniczona przez obostrzenia pandemiczne, nie podlegaliby im, jeżeli ich „działalność gospodarcza jest wykonywana na rzecz osoby zaszczepionej przeciwko COVID-19, osoby po przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub osoby posiadającej ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2″.

Co myślicie na ten temat?

Czytaj: Zebrali 12 tysięcy złotych, by pomóc chorej Wiktorii. Zakonnice nie przyjęły pieniędzy