Wbrew grawitacji – to jedyna osoba na świecie, która tak potrafi!

0
501
Orissa Kelly. Zdjęcie: Twitter

To, co potrafi Orissa Kelly jest wbrew grawitacji. Kobieta opanowała sztukę nożnego strzelania z łuku. Jest również jedyną osobą na świecie, która potrafi robić to w ogniu! 

Orissa Kelly to 26-letnia łuczniczka, akrobatka i artystka powietrzna znana z umiejętności wystrzeliwania strzał w niekonwencjonalny sposób.

Orissa urodziła się w Watford w Hertfordshire. Jej starszy brat, Mark Stanton Kelly, jest uznanym na całym świecie kaskaderem.

Dziewczyna bardzo wcześnie odkryła w sobie miłość do akrobatyki. Mając zaledwie trzy lata rozpoczęła naukę w Harrow School of Gymnastics i stała się zawodową akrobatką w świecie juniorów. 

Rywalizowała na arenie międzynarodowej w Wielkiej Brytanii. W wieku 17 lat po przejściu na emeryturę w zawodach nie porzuciła gimnastycznej pasji.

W wieku 17 lat rozpoczęła treningi akrobatyki powietrznej w Du Sol School of Aerial and Acrobatics, i rozpoczęła karierę występując cyrkowo.

Kelly wykorzystywała niezwykłe umiejętności zarówno na arenie cyrkowej jak i w popularnych programach rozrywkowych. Wystąpiła w brytyjskim „Mam talent” w 2018 roku i po pierwszym przesłuchaniu otrzymała jednogłośną aprobatę sędziów. Wygrała także pierwszą serię amerykańskiego konkursu talentów Amazingness MTV, zabierając do domu nagrodę w wysokości 10 000 USD.

Czytaj: Nikt nie potrafi wyjaśnić talentu muzycznego tej 12-letniej mistrzyni

Czytaj: Otwarcie sklepu Primark w Poznaniu

Orissa występowała na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

W 2015 roku postanowiła zaadaptować kolejną dziedzinę sportową. A w zasadzie połączyć z tą, w której była mistrzynią – w ten sposób stworzyła łucznictwo nożne. 

Twitter

Jako jedyna na świecie potrafi strzelać z łuku stopami, stojąc na rękach. Jej akt łucznictwa stóp został przedstawiony w filmie Wonder Woman z 2017 roku. Ma za sobą także pokaz m.in. dla Królowej Elżbiety II w 2015 roku.

Jej filmiki w Internecie osiągają zawrotną liczbę wyświetleń – ponad 20 mln!

Zobaczcie sami ,co potrafi ta mistrzyni akrobatyki!

johannesfloe.com – Art to remember