Wciągająca rzeźba bada związek między kolorem a światłem

0
367

Brytyjska artystka Liz West tworzy pełne wyobraźni instalacje, które badają relacje między dwoma podstawowymi tematami w sztuce: kolorem i światłem.

Jej najnowszym dziełem jest wciągające rzeźbiarskie dzieło znajdujące się w Carany Wharf w Londynie.

Ta zewnętrzna instalacja, zatytułowana Hymn do Wielkiego Koła (Hymn to the Big Wheel), zaprasza wszystkich widzów do swoich ośmiokątnych ścian, aby zobaczyli, w jaki sposób naturalne światło może mieszać się z kolorami tęczy.

Odwiedzający mogą wybierać między wejściem do instalacji betonową rampą i pełnym nasyceniem się gamą kolorów lub obserwowaniem efektów z zewnątrz.

„Moje badanie związku między kolorem a światłem jest często realizowane poprzez zaangażowanie między materialnością a danym miejscem” – mówi West.

„Nasze rozumienie koloru można zrealizować tylko dzięki obecności światła. Grając i dopasowując kolor wydobywam intensywność i kompozycję moich aranżacji przestrzennych.”

Czytaj: Ziemia Siedmiu Kolorów

Hymn do Wielkiego Koła można oglądać w Canary Wharf w Londynie do 21 sierpnia 2021 roku. Możesz dowiedzieć się więcej o praktyce West, odwiedzając jej stronę internetową i być na bieżąco z jej najnowszymi instalacjami, śledząc artystkę na Instagramie.

Czytaj: Automaty z opowiadaniami w Londynie. Promują czytelnictwo.

Brytyjska artystka Liz West stworzyła w Londynie instalację kalejdoskopową.

Zdjęcie: Liz West

Hymn do Wielkiego Koła to ośmiokątna przestrzeń, która załamuje naturalne światło na różne kolory tęczy.

Zdjęcie: Liz West
Zdjęcie: Liz West
Zdjęcie: Liz West

Liz West: Strona internetowa | Facebook | Instagram

johannesfloe.com – Art to remember