Według naukowców tak wygląda ciało idealnej kobiety

0
1579

Tak wygląda idealne ciało kobiety według naukowców z teksańskiego Uniwersytetu.

Jak widać ciało to różni się od ciała, które narzucane jest przez projektantów mody. Badania pokazują, że idealne ciało kobiety ma następujące wymiary: wysokość – 168 cm, biust – 99 cm, talia – 63 cm, biodra – 91 cm. Jak wygląda takie ciało widzicie na zdjęciach.

Ta kobieta nazywa się Kelly Brook, ma 40 lat, jest modelką i aktorką pochodzącą z Anglii. Większość ludzi nazywa ją „pulchną”. Tak o niej też mówili, kiedy Brooke po raz pierwszy próbowała przebić się do branży modelek. Ale według naukowców ciało Kelly jest idealne pod względem atrakcyjności.

Czytaj: Kobieta po 40-tce potrzebuje witaminy B12 jak powietrza! 14 niepokojących oznak jej niedoboru

Zastanawiasz się, co w niej jest tak atrakcyjnego? Mężczyzn pociągają kobiety, takie jak Kelly Brook, którym ciało kojarzy się ze zdrowiem i płodnością.

Ta kobieta jest całkowicie naturalna i naukowo doskonała – uzasadniają eksperci z Uniwersytetu w Teksasie na stronie CuracaoChronicle.com.

Badania wykazały, że takie ciało przyciągnęło uwagę mężczyzn z różnych środowisk.

Według ekspertów płodność to najważniejsza cecha przyszłej partnerki. Kobieta musi spełniać kryteria dobrej matki – szerokie biodra pomogą w przyjściu na świat potomka, a pełne piersi po urodzeniu dziecka wypełnią się obficie mlekiem. Biologia zaprogramowała płeć brzydką na dobór partnerki według takich kryteriów. Poza tym, obrana za naukowy przykład na kobiecy wzór aktorka jest po prostu… piękna! Jej uroda świadczy o młodzieńczej witalności, a do tego wiele mówi o jej zdrowiu.

Dlaczego więc wszystkie modelki są takie chude?

Ponieważ ich głównym celem jest  sprzedaż odzieży, a nie promowanie rodzenia dzieci i płodności. Modelki mają nadawać się do pokazywania różnych ubrań, które noszą. Dlatego widzimy bardzo mało kobiet w branży modowej, takich jak Kelly Brook.

Według badań większość mężczyzn woli kobietę o zaokrąglonych kształtach, takich jak Kelly. Bycie zbyt szczupłym jest wskaźnikiem złego stanu zdrowia i może prowadzić do wielu problemów. Bycie zbyt grubym również nie jest dobre, a  znalezienie zdrowej równowagi jest kluczowe.

W poniższym filmiku zobaczysz, jak ewoluowały kanony piękna kobiecego ciała.

Źródło:fithacker.ru

Czytaj: TAŃSZE BILETY DLA KOBIET! BERLIN PRZECIW DYSKRYMINACJI