Wenezuelska gwiazda Yulimar Rojas pobiła rekord potrójnego skoku

0
307
Zdjęcie: © Carlos Puche 2020 & © Edilzon Gámez 2019

Znana wenezuelska atletka Yulimar Rojas każdego dnia ciężko pracuje, aby realizować swoje marzenia, i aby osiągać rekordowe sukcesy.

21 lutego 2020 roku Rojas oficjalnie pobiła rekord najdalszego potrójnego skoku (kobiety) (w hali) skacząc 15,43 m podczas zawodów lekkoatletycznych Meeting Villa w Madrycie, w Hiszpanii.

© Edilzon Gámez 2019 

Mając zaledwie 24 lata, Rojas biegała, skakała i leciała ponad 15 metrów po krytym torze w Centro Deportivo Municipal Gallur, ustanawiając rekord na zawodach.

To osiągnięcie przyniosło jej tytuł Sportowca Roku 2020 przyznawany przez World Athletics.

„To będzie niezapomniane przeżycie. Pełne trybuny, adrenalina, którą czułam przy każdym skoku, a potem zdziwienie słysząc, że udało mi się pobić rekord, to dzień, który na zawsze pozostanie w moich wspomnieniach i będzie przypominać mi, że z konsekwencją wszyscy możemy osiągnąć wszystko” powiedziała Rojas.

Od dziecka Rojas zawsze pasjonowała się sportem, który przynosi jej radość, dobre samopoczucie i wolność. Zachęca ją również do efektywnego działania i stawiania sobie wyzwań zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Królowa potrójnego skoku urodziła się 25 października 1995 r. w Caracas, w Wenezueli, gdzie marzenie o atletyce zaczęło się od chęci zajęcia miejsca w siatkówce.

Jej ojciec Pedro Zapata zabrał ją do Stanowego Kompleksu Sportowego Anzoátegui, gdzie Yulimar natychmiast zwróciła na siebie uwagę swoją atletyczną budową.

Ponieważ trenerzy siatkówki nie mogli się z nią spotykać, zaczęła się uczyć i ćwiczyć. Następnie zaskoczyła wszystkich w zespole swoimi niesamowitymi występami.

Czytaj: Kino samochodowe we Wrocławiu – od kiedy i co można obejrzeć?

 © Edilzon Gámez 2016

Sport był źródłem jej inspiracji, siłą napędową w jej życiu i powodem, dla którego każdego dnia nieustannie walczy o swoje ambicje. Wspomina, że dzięki temu stała się lepszą osobą i przez to wszystko pomogło przynieść szczęście i jedność w jej kraju.

Rojas znana jest z tego, że jest dynamiczną, zdyscyplinowaną i bardzo charyzmatyczną kobietą. Ma jasność co do tego, dokąd chce iść w życiu i jaką pracę musi wykonać, aby osiągnąć swoje cele.

Czytaj: Artysta wykorzystał 200 000 nakrętek po butelkach, aby stworzyć pierwszą eko-fototapetę w Wenezueli

 © Sportmedia 2021

Za swoje najważniejsze i najbardziej ekscytujące osiągnięcia uważa:

  • Halowe mistrzostwa świata w Portland 2016 (złoto);
  • Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio (srebro);
  • Mistrzostwa Świata w Londynie 2017 (złoto);
  • Halowe mistrzostwa świata 2018 w Birmingham (złoto);
  • Mistrzostwa Świata Doha 2019 (złoto);
  • Igrzyska 2019 Lima Pan American (złoto);
  • Halowy Rekord Świata (15,43 m) (pierwsze miejsce), a teraz jej pierwszy tytuł GUINNESS WORLD RECORDS!

„Wszystkie moje medale są godne, ale Birmingham ma szczególne znaczenie. To jest przykład moich ofiar. To była odyseja, aby się tam dostać. Utknęliśmy wszędzie, przemieszczając się z metra i taksówek, ponieważ nasze loty zostały odwołane z powodu burzy śnieżnej. Nie miałam nawet walizek, ale kiedy masz obiektywny lub jasny cel w swoim życiu, naprawdę zostaniesz zwycięzcą” – powiedziała Rojas.

Każdy wysiłek, każdy impuls, każdy krok zbliżał ją do stania się jedną z najsilniejszych kandydatek do zdobycia złotego medalu na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w 2021 roku. A tym samym osiągnięcie celu, który motywował ją do ciągłego treningu.
„Czeka na mnie olimpijskie złoto” – wspomniała.

Jest nie tylko jednym z najlepszych sportowców w Wenezueli i na świecie, teraz Rojas stała się inspiracją dla wszystkich.

Stara się inspirować innych do uznania, że są mistrzami własnego życia. Jej przesłanie koncentruje się na motywowaniu społeczności do walki i pracy na rzecz swoich marzeń, ponieważ naprawdę można je osiągnąć!

 © Carlos Puche 2020

Rojas jest jedyną Latynoską, która ustanowiła ten rekord. Wcześniej była to Tatyana Lebedev z Rosji i Ashia Hansen z Wielkiej Brytanii, oznaczone odpowiednio 15,36 m w 2004 roku i 15,16 m w 1998 roku.

Dyscyplina i determinacja, którą wykazuje, doprowadziły ją do niewiarygodnych zaszczytów, ale nigdy nie wyobrażała sobie, że zostanie oficjalną posiadaczką rekordu Guinnessa.

„To dla mnie zaszczyt, jestem bardzo wdzięczna, że mogę być częścią historii Guinness World Records! Wiesz co to oznacza? To jest ogromne wyróżnienie! To kolejne osiągnięcie mojego trenera, mojego zespołu w pracy, mojej rodziny i moje. To kolejne okno, które otwiera się na dalsze motywowanie innych do osiągania tego, czego chcą. Nadal nie mogę w to uwierzyć!”

© Sportmedia 2021

johannesfloe.com – Art to remember