Wielkie otwarcie Międzynarodowej Wystawy Książki w Tajpej. Polska jest Gościem Honorowym

0
252
W dniach 31 stycznia – 5 lutego 2023 roku Polska weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Książek w charakterze Gościa Honorowego. Zdjęcie: Instytut Adama Mickiewicza/Facebook

31 stycznia w Tajpej na Tajwanie rozpoczyna się Międzynarodowa Wystawa Książki, największe tego typu wydarzenie na Dalekim Wschodzie. Polska jest gościem honorowym, dając nam szansę zaprezentowania nie tylko swojej literatury, ale także kultury.

Ci, którzy odwiedzą polski pawilon, będą mieli okazję obejrzeć pokaz poświęcony polskiej ilustracji dziecięcej pt. „Captains of Illustrations from Poland”, przygotowany przez Instytut Adama Mickiewicza pod opieką profesora Jacka Friedricha.

Czytaj: W Turcji otwarto bibliotekę z książkami, które znaleziono na śmietniku

W Tajpej na Tajwanie rozpocznie się Międzynarodowa Wystawa Książki, której gościem specjalnym będzie Polska. To ważne wydarzenie na Dalekim Wschodzie potrwa do 5 lutego i będzie okazją do promocji polskiej literatury i kultury. Organizatorami są Instytut Książki, Biuro Polskie w Tajpej, Instytut Adama Mickiewicza, Biblioteka Narodowa, Instytut Pileckiego oraz Międzynarodowe Centrum Kultury.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Instytut Książki z Polski stara się uczynić polską literaturę bardziej dostępną, prezentując ją na Międzynarodowej Wystawie Książki w Tajpej. Zapewni to długotrwałą, widoczną obecność polskich książek na obszarach, gdzie były one albo trudno dostępne, albo niewystarczająco dostępne.

Czytaj: Poznań: książkomaty już dostępne dla mieszkańców

Polska gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Tajpej 2023, największych targów książki w Azji, organizowanych przez Fundację Targów Książki w Tajpej we współpracy z Polskim Instytutem Książki i Biurem Polskim w Tajpej. Pawilon Polski w TiBE z dumą przedstawia sylwetkę przeplatających się tradycyjnych polskich wzorów kwiatowych w kolorze czerwonym, narodowym kolorze Polski, łącząc elementy wzornicze z nowoczesnej i starej mody. Zarówno czytelnicy, jak i wszyscy zwiedzający odkryją Polskę w nowym, obcym świetle.

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Polska Gościem Honorowym Międzynarodowej Wystawy Książki TIBE 2023 w Tajpej”.