Wielkie wyróżnienie dla Polaka. Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów!

0
219
Szymon Marciniak sędzią głównym Finału Ligi Mistrzów 2023! (zdjęcie: BeFootball, Twitter)

Wcześniej Polak prowadził półfinałowy mecz pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt. Niedługo Szymon Marciniak wraz z asystentami poprowadzi finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan.

Szymon Marciniak będzie sędzią głównym podczas finału Ligi Mistrzów w Stambule – poinformował rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski. Mecz odbędzie się w sobotę 10 czerwca.

CZYTAJ: Konkurs European Best Destinations 2023: Warszawa najatrakcyjniejszym celem turystycznym w Europie

W poniedziałkowe popołudnie UEFA oficjalnie poinformowaniu o wyborze Szymona Marciniaka na sędziego meczu Interu Mediolan z Manchesterem City w finale Ligi Mistrzów. Polak poprowadzi najważniejsze klubowe spotkanie na świecie kilka tygodni po tym, jak prowadził półfinałowy mecz Manchesteru City z Realem Madryt.

Wraz z Szymonem Marciniakiem na boisku w Stambule będą polscy asystenci – Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski. Taki sam skład sędziowski poprowadził finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Dodatkowo, asystentem sędziego VAR będzie Bartosz Frankowski. 

Polskim sędziom pomagać będą: Istvan Kovacs, Vasile Florin Morinescu (Rumunia) oraz Marco Fritz (Niemcy). 

Wielki finał Ligi Mistrzów zaplanowano na 10 czerwca o godzinie 21:00. Mecz odbędzie się na stadionie im. Ataturka w Stambule.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Lewandowski gotowy do gry z Messim