Wieża Eiffla zyska nowy wygląd w 2024 roku

0
573
Wieża Eiffla nocą. Zdjęcie: Twitter

Paryż już przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich 2024, malując wieżę Eiffla na złoto.

Wieża Eiffla zyska zupełnie nowy wygląd przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024.

Według doniesień kultowy paryski punkt orientacyjny zostanie nieco odświeżony przed igrzyskami olimpijskimi w mieście. W ciągu następnych kilku lat załogi będą pracować nad usuwaniem wieloletniej farby i rdzy przed nałożeniem nowej warstwy złotej farby, aby lśniła w dzień i noc.

Czytaj: Budowa Wieży Eiffla krok po kroku

Zdjęcie: Twitter

I naprawdę, wieża na to zasłużyła. Biorąc pod uwagę, że została otwarta w 1889 roku na Wystawie Światowej, ten punkt orientacyjny nie tylko starzeje się, ale, jak wskazało Lonely Planet, był również malowany 19 razy przez lata w jasnych pomarańczowych, zielonych i żółtych odcieniach, co oznacza, że prawdopodobnie dobry czas na dokładne oczyszczenie i ponowne nałożenie zaktualizowanego brązowo-żółtego koloru, aby nadać mu złoty blask.

„Dzięki temu Wieża Eiffla będzie miała nieco bardziej złoty odcień niż kolor, do którego przyzwyczailiśmy się widzieć przed igrzyskami olimpijskimi” – powiedział Patrick Branco Ruivo, dyrektor generalny firmy obsługującej wieżę.

Przeróbka będzie kosztować około 50 milionów euro. Może się to również okazać dość niebezpieczne dla załóg ze względu na niebezpieczeństwo usunięcia starej farby, która może zawierać ołów.

Prace zostaną prawdopodobnie zakończone w 2022 roku, na długo przed rozpoczęciem igrzysk. Dzięki temu Wieża Eiffla będzie wspaniałym tłem dla triathlonu i zawodów pływackich, poinformował Time Out.

Okolica będzie również służyła jako miejsce imprez rozrywkowych podczas igrzysk, dzięki czemu ta złota metamorfoza będzie jeszcze ważniejsza.

Czytaj: Wieżę Eiffla otoczą hektary terenów zielonych!

Zdjęcie: Twitter
Wieża Eiffla, 7 maja 1968. Zdjęcie: Twitter

johannesfloe.com – Art to remember