Wirusolog ostrzega osoby, które mają tę samą poduszkę od 2 lat

0
245

Wirusolog ma obrzydliwe ostrzeżenie dla osób ze starymi poduszkami, czyli dla większości z nas.

Przez wiele lat używasz tej samej poduszki? To błąd, za który możesz sporo zapłacić (więcej niż wymiana poduszki na nową) i możesz nieświadomie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Sprawdź, jak często trzeba wymieniać poduszkę, aby uchronić się przed drobnoustrojami.

W środku naszych poduszek mogą pojawić się bakterie i drobnoustroje, które z czasem stają się trudne do usunięcia.

Jedna pani wirusolog karze nam wyrzucić stare poduszki.

Dr Lindsay Broadbent przeniosła się do Twittera, aby wyjaśnić, jak „obrzydliwa” jest Twoja poduszka i, jeśli boisz się zarazków, ostrzega Cię przed nią.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Pixabay

Dr Lindsay pomyślała, że fajnie byłoby przypomnieć swoim zwolennikom o mało znanym fakcie wirusologicznym, pisząc: „Och. Uwielbiam obrażać ludzi, mówiąc im, że jeśli ich poduszka ma 2 lata, to 10% jej wagi stanowią roztocza kurzu domowego i ich kupy!”

Po upływie 2 lat poduszka staje się siedliskiem roztoczy, więc trzeba ją po prostu wymienić na nową. Dotyczy to szczególnie alergików oraz osób, które mają wrażliwą skórę.

Czytaj: Każdej nocy śpimy z nawet 10 milionami roztoczy w łóżku

Dr Lindsay nie jest jedyną profesjonalistką zajmującą się tym tematem.

TikToker dr Karan Raj podobnie namawiał swoich zwolenników: „Musisz zmieniać poduszkę przynajmniej co dwa lata”.

I przygotuj się na kilka bardziej niepokojących faktów dotyczących poduszek, ponieważ, jak mówi dr Karan: „Przeciętna osoba zrzuca 4 kg skóry każdego roku, większość z niej ląduje na łóżku lub poduszce”.

Czytaj: Kraków ma najmłodszego profesora w historii Polski!

Zdjęcie: pl.freepik.com

A to, jak wyjaśnia dr Karan, jest „ucztą dla mikroskopijnego pyłu”. Jeśli do tego dodasz setki roztoczy żyjących na Twojej poduszce i wyobrazisz sobie, ile to jest kup roztoczy, to się przerazisz – jest tego bardzo dużo.

Nie jest to jednak jedyny rażący fakt, ponieważ znasz te losowe przebarwione plamy, które są na poduszce? To pot i olej z Twojego ciała, które mogą „rozmnażać pleśń i bakterie”.

I na koniec, jeśli możesz złożyć poduszkę na pół i nie odbija się ona, według dr Karan, „ta poduszka jest martwa” i praktycznie nie zapewni ci podparcia szyi.

A więc czas najwyższy zainwestować w nową poduszkę!

Czytaj: Lekarz rehabilitacji zaleca, aby spać z poduszką między nogami