Właściciel zapłacił za operację złotej rybki, która chorowała na raka żołądka

0
824
Złota rybka, Little Bubbles przeszła operację guza żołądka (Zdjęcie: James Cook University).

Właściciel zwierzęcia zapłacił ponad tysiąc złotych za operację, aby uratować swoją ukochaną złotą rybkę, u której rozwinął się nowotwór żołądka.

Michael Dare kupił sobie złotą rybkę, którą nazwał Bąbelek. Stworzył jej w swoim biurze mały staw, aby miała jak w niebie. Pół roku temu zaniepokoił się jej stanem, gdy zauważył guz wyrastający z brzucha ryby.

Martwiąc się, że rybka nie pożyje długo, Michael postanowił poszukać pomocy u weterynarza, który mógłby zoperować Bąbelka i usunąć guz.

Pani weterynarz powiedziała, że operacja zajmie tylko 10 minut, ale będzie kosztować 300 USD (około 1200 zł).

Czytaj: Ten olbrzymi humbak wyłonił się z oceanu. Ludzie nie wierzyli własnym oczom

Podczas operacji położono rybkę na mokrej gąbce. (Zdjęcie: James Cook University)
Guz został usunięty. (Zdjęcie: James Cook University)

Michael powiedział Daily Mail Australia, że cena nie grała dla niego roli. „Gdy mogę podjąć wybór, czy mogę pomóc czy zniszczyć, wolę pomóc„.

Weterynarz Ingrid Danylyk-Huisman specjalizująca się w egzotycznych zwierzętach i ptakach powiedziała, że była to dość rutynowa operacja, a operacja złotych rybek staje się coraz bardziej powszechna.

Przed rozpoczęciem operacji weterynarz wlała środek znieczulający do wody w akwarium, aby rybka była znieczulona przed operacją. Weterynarz powiedziała, że najtrudniejszą częścią jest podanie znieczulenia, ponieważ „dość łatwo można przesadzić ze znieczuleniem”.

Po podaniu znieczulenia, weterynarz ołożyła Bąbelka na stole operacyjnym, położyła rybkę na gąbce i znieczuliła ją, przepuszczając wodę leczniczą przez skrzela i usta.

Mała rybka przeżyła operację i została umieszczona w zbiorniku z natlenioną wodą w celu szybszego wyzdrowienia.

Dr Ingrid Danylyk-Huisman powiedziała, że operacja złotych rybek staje się coraz bardziej powszechna. (Zdjęcie: James Cook University)
Michael Dare był szczęśliwy, że ryba wróciła do domu cała i zdrowa. (Zdjęcie: Adam Blake)

Złota rybka wróciła do biura Michaela cała i zdrowa, znowu mogła swobodnie pływać we własnym stawie wraz z trzema innymi rybami Michaela.

Michael powiedział, że cieszy się, że zapłacił za operację, aby uratować Bąbelka, ponieważ czuje się związany ze wszystkimi czterema rybami.

Źródło i zdjęcia: metro.co.uk

Czytaj: Rybak wyłowił te przerażające stworzenia morskie z głębin morskich.