Włochy zapłacą ludziom 15 000 euro za przeprowadzkę na Sardynię

0
1043
Sardynia uchodzi za najcieplejsze miejsce we Włoszech i słynie z 300 dni pełnych słońca w ciągu roku. Źródło: Twitter

Włochy to wymarzone miejsce dla wielu osób. Pomiędzy oszałamiającymi krajobrazami a długą historią sztuki i kultury, w tym małym europejskim kraju jest wiele do docenienia. I chociaż większość ludzi planuje tylko krótkie wizyty, pojawiają się coraz większe możliwości przeniesienia się do niektórych regionów. Dodatkowo, włoski rząd nawet zapłaci ludziom za przeprowadzkę.

Jedną z najnowszych inicjatyw jest zachęcenie pracowników i rodzin do osiedlenia się na pięknej wyspie Sardynii, która znajduje się tuż przy zachodnim wybrzeżu Włoch.

Podobnie jak wiele innych części kraju, Sardynia cierpi z powodu kurczącej się populacji i słabej gospodarki, więc rząd przeznacza w sumie około 44 miliony dolarów dla tych, którzy chcą przenieść się na idylliczną wyspę.

Czytaj: Casu marzu to „najniebezpieczniejszy” ser na świecie

Oczywiście ta atrakcyjna oferta wiąże się z pewnymi wymaganiami. Aby otrzymać maksymalną dotację w wysokości 15 000 EUR (ponad 70 000 zł), wnioskodawcy muszą być gotowi przenieść się do gminy wiejskiej, która ma mniej niż 3 000 mieszkańców i zamieszkać tam na stałe – ma to zniechęcić zamożnych nabywców do korzystania z programu tworzenia luksusowych domów wakacyjnych. Co więcej, pieniądze muszą zostać wykorzystane na zakup i remont domu na Sardynii, a odbiorcy środków muszą zarejestrować swój pobyt na Sardynii w ciągu 18 miesięcy od przybycia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Istnieje nadzieja, że więcej pracowników będzie skłanianych do przeniesienia się na Sardynię i wzmocni gospodarkę poprzez obsadzanie potrzebnych zawodów i zakładanie małych firm.

Dzięki wkładowi w ich pierwsze domy”, mówi prezydent Sardynii Christian Solinas, „jest to wzmocnione i staje się podatnym gruntem dla tych, którzy się tam przeprowadzą lub zdecydują się założyć rodzinę. Nie ma wzrostu bez rzeczywistego wzmocnienia terytoriów, obszarów wewnętrznych i najbardziej upośledzonych, które muszą przejść przez nową politykę w celu ich ponownego zaludnienia”.

Czytaj: Restauracja Pumo di Puglia we Wrocławiu – poczuj się jak we Włoszech

Rząd Włoch oferuje ludziom około 15 000 euro (ponad 70 000 zł) za przeprowadzkę na Sardynię.

Źródło: Twitter