Włókniaki – poznaj 6 domowych sposobów jak je usunąć

0
2940

Włókniak jest łagodnym nowotworem skóry wywodzącym się z tkanki łącznej. Wyróżnia się włókniaki miękkie i włókniaki twarde. Tworzą się najczęściej pod pachami, w pachwinach, na szyi i dekolcie. Czasem pojawiają się też na powiekach. Część z nich ma kolor skóry, a inne są nieco ciemniejsze. Włókniaki mają zazwyczaj 1 cm długości. Pacjenci często decydują się na ich usunięcie z powodów estetycznych.

Włókniaki można usunąć poprzez wymrażanie, laseroterapię, elektroterapię lub przy wykorzystaniu krioterapii. Niektórzy twierdzą, że można się ich pozbyć domowymi sposobami. Dziś właśnie przedstawimy te domowe sposoby, jak się pozbyć włókniaków. Ich usuwanie nie jest groźne ani bolesne.

1.SOK Z CYTRYNY

zdjęcie: pixabay.com

Sok z cytryny zawiera kwas cytrynowy, który wysusza zmiany skórne i powoduje rozkład ich komórek oraz ma działanie antyseptyczne. Należy zamoczyć wacik kosmetyczny w soku z połówki cytryny i nałożyć go bezpośrednio na narośl. Zabieg można wykonać maksymalnie 3 razy dziennie. Rób tak do momentu, aż włókniak sam, naturalnie odpadnie. Po nałożeniu soku, nie zmywaj go.

2. SOK ANANASOWY

zdjęcie: pixabay.com

Sok z ananasa także pomaga domowym sposobem pozbyć się włókniaków. Podobnie jak z sokiem z cytryny. Namocz wacik kosmetyczny w soku w ananasa i nakładaj dwa razy dziennie przez 7 dni. Narośl powinna w tym czasie wyblaknąć. Nie zmywaj soku po jego nałożeniu.

3. CZOSNEK

zdjęcie: pixabay.com

Czosnek ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Należy rozgnieść świeży czosnek i nałożyć go na zmianę na skórze. Następnie należy zmyć jego pozostałość. Po kilku dniach narośl powinna odpaść, pozostawiając gładką skórę.

JESTEŚ Z POZNANIA? ZAPRASZAM DO f7poznan.pl

4. PROSZEK DO PIECZENIA

zdjęcie: pl.pinterest.com

Proszek do pieczenia należy zmieszać z wodą i powstałą pastę należy nałożyć do narośl. Możesz także zmieszać proszek do pieczenia z olejkiem rycynowym. Taki duet z łatwością poradzi sobie z włókniakami.

5. NASIONA KOZIERADKI

zdjęcie: pixabay.com

Nasiona kozieradki mają silnie działające antyoksydanty. Takie nasiona należy na całą noc namoczyć w wodzie, a następnie wypić ją rano przed śniadaniem. Nie spożywaj takiej wody więcej niż 100 g lub 0,5 szklanki dziennie!

6. ZIEMNIAKI

zdjęcie: pixabay.com

Ziemniaki mają działanie lecznicze, dlatego są idealne do domowego leczenia włókniaków. Należy przekroić 1 ziemniak na pół i zawinąć go bandażem w miejscu narośli. Powinna ona zrobić się czarna i odpaść w krótkim ostępie czasowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ziemniaki warto jeść, bo nie tuczą, tylko leczą!