Wnuczka załamała się. Babcia pokazała jej jajko, marchewkę i kawę – bardzo cenna lekcja dla każdego!

0
897

Z tego artykułu możesz wyciągnąć bardzo mądre wnioski. Pewna młoda panna, wkraczająca w dorosłe życie poczuła się przytłoczona narastającymi problemami. Miała wrażenie, że gdy tylko udało jej się rozwiązać jeden problem, od razu na jego miejsce pojawiały się 2 kolejne. 

Gdy kobieta odwiedziła babcię, ta troskliwie zapytała co u niej słychać. Młoda kobieta poczuła wzbierającą falę bezsilności, żalu i pretensji. Rozpłakała się i przyznała babci, że nie radzi sobie z dorosłym życiem. Nic się jej nie układa i wciąż pojawiają się nowe przeszkody. Stwierdziła, że nie ma już sił, traci radość życia i nie widzi sensu w dorosłym życiu.

Wtedy babcia ją przytuliła, pogłaskała po głowie, wzięła za dłoń i zaprowadziła do kuchni.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ CO DZIEJE SIĘ W TWOIM ŻOŁĄDKU, GDY ZJESZ ZUPKĘ CHIŃSKĄ!

Babcia postawiła na ogniu trzy garnuszki z wodą i zaczęła gotować. Do pierwszego garnuszka włożyła marchewkę, do drugiego jajko, a do trzeciego wsypała kawę. Po 20 minutach wyłączyła ogień. Pokazała wnuczce marchewkę, jajko i kawę.

Wnuczka popatrzyła zdziwiona i spytała, co babcia robi.

– Po co mi to pokazujesz babciu? – spytała zdziwiona wnuczka.

Widzisz kochanie, te trzy rzeczy zostały poddane tej samej przeciwności, czyli wrzątkowi. Marchewka była twarda i mocna, a teraz jest miękka i słaba. Jajko było delikatne i kruche, a teraz jest twarde i mocne. A ziarna kawy? One są dopiero bardzo wyjątkowe. One … zmieniły wrzątek – powiedziała babcia.

Od tego moja kochana, czy jesteś marchewką, jajkiem czy kawą zależy to, jak poradzisz sobie z życiem i problemami, jakie ono za sobą niesie. Pozornie silna, możesz pozwolić życiu się złamać, jak marchewka. Pozornie słaba możesz pozwolić sercu się zahartować i stwardnieć jak jajko oraz możesz tak jak kawa stwierdzić, że problemy to szansa i zmienić je na coś znacznie lepszego, na pyszną kawę – dodała babcia.

I wiesz co w tym jest najbardziej istotne? To wszystko Twój wybór i tak jak wybierzesz, tak będzie wyglądało Twoje życie. To nie zależy od innych ludzi, to zależy wyłącznie od Ciebie. Będziesz napotykała na swojej drodze wielu ludzi, ale to Ty decydujesz o swoim – kontynuowała babcia.

Każdy z nas na początku jest marchewką, którą można łatwo osłabić, gdy myśli, że jest silna i mocna, a natrafia na pierwsze życiowe przeciwności. Potem stajemy się jajkiem, gdy napotykamy coraz więcej problemów. Rozwiązujemy jedne i pojawiają się drugie. Tak w kółko. Hartujemy się, stając się mniej czuli, mniej wrażliwsi, ale twardsi.

Jednak tylko niektórzy z nas osiągają mądrość życiowość, dojrzałość, świadomość, by stać się kawą… Tylko niektórzy potrafią wyciągnąć mądre wnioski. Wiem, że Ty możesz stać się kawą Kochanie – zakończyła babcia.

A Ty uważasz się za marchewkę, jajko czy kawę?