Wodospad Jiulong – jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie

0
573
Miejsce, słynące z bujnego lasu i pięknych wodospadów oraz bogatej historii kultury, z pewnością będzie idealnym miejscem na zwiedzanie. Źródło: Twitter

Dziś nacieszymy oczy pięknym widokiem na wodospad Jiulong w południowo-chińskim Yunnan.

Wodospad Jiulong znajduje się w północnej części hrabstwa Luoping i został wymieniony jako jeden z sześciu najpiękniejszych wodospadów w Chinach przez miesięcznik Chinese National Geography ze względu na swoją specjalną strukturę geologiczną.

Położony 22 km od miasta Luoping w Chinach, w dolinie o długości 4 km i głębokości 200 metrów, wodospad Jiulong składa się z 10 kaskad, znanych jako Wodospady Dziewięciu Smoków, z których każdy tworzy sadzawkę pod spodem.

Twitter

Wodospady Dziewięciu Smoków, jedne z najpiękniejszych wodospadów, znajdują się w wiosce Yidule, około 22 kilometrów na północny wschód od Luoping, Qujing. Cały malowniczy obszar wodospadu, długi na 4 kilometry, wygląda jak srebrny smok wijący się przez zielone góry. Wodospady są dobrze znane ze swojej wielkości i imponującego wyglądu.

Czytaj: Ten słynny wodospad w Chinach wygląda jak z filmu fantasy

Twitter

Istnieje legenda o nazwie wodospadów. Dawno, dawno temu Luoping było ogromnym oceanem. Dziewięć czarnych smoków i biały smok długo walczyły o zajęcie oceanu. Biały smok zginął pierwszy, a osiem czarnych stopniowo osiedliło się w różnych miejscach. Ostatni czarny smok zachowywał się źle, by zaszkodzić życiu miejscowej ludności, więc generałowie wiatru i deszczu, a także bogowie piorunów ukarali smoka, dzieląc jego siedlisko na trzy stromo stopniowane baseny. Najwyższym z nich jest dziś Wodospad Dziewięciu Smoków. Wodospady spadają na wysokość setek metrów nad ciekiem wodnym. Ze względu na ukształtowanie terenu i skutki wieloletniej erozji, na dziewięciu różnych poziomach utworzyło się dziesięć wodospadów różnej wielkości.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Twitter

Piorunujący wodospad numer 1, najwyższy w grupie, ma 114 metrów i ogłusza uszy swoim rykiem, gdy spada z wysokości 56 metrów, przybierając kształt łuku. Widziana z gigantycznej skały obok, woda z tego upadku wydaje się spływać z nieba na ziemię. Za nim znajduje się głęboka na 10 metrów jaskinia, a pod nią niezgłębiony basen.

Czytaj: Wodospad, na który można wspiąć się gołymi stopami

Inne wodospady są łagodne, różnią się między sobą wysokością i szerokością, i wszystkie mają swój szczególny urok. Stojąc na belwederze można jednym spojrzeniem ogarnąć dziesięć kaskad.

Twitter

W górę rzeki od dziesięciu wodospadów wznosi się szczyt góry. Razem tworzą uroczą, duszpasterską panoramę. Z platformy w pobliżu szczytu turyści mogą podziwiać widok z lotu ptaka na Wodospady Dziewięciu Smoków i oszałamiającą górską scenerię.

W górę rzeki od dziesięciu wodospadów wznosi się szczyt góry. Razem tworzą uroczą, duszpasterską panoramę. Z platformy w pobliżu szczytu turyści mogą podziwiać widok z lotu ptaka na Wodospady Dziewięciu Smoków i oszałamiającą górską scenerię.

W słoneczne dni można zobaczyć tęcze wznoszące się nad wodospadem.

Twitter
Twitter