Wodospad w Rybakówce robi wrażenie!

0
1043

Kto tam nie był, musi to miejsce odwiedzić!

W niespełna pół godziny drogi od Pabianic, dotrzemy do Żeromina. Mieści się tu nietypowy kompleks rekreacyjny, który z pewnością warto zobaczyć.

A mowa o Rybakówce Żeromin koło Łodzi (16 km do Łodzi). To miejsce, które na pewno trzeba odwiedzić.

Do Rybakówki „Święty Spokój” latem przyjeżdżają tłumy, ale odpoczywać na plaży. Aby móc poleżeć pod palmami i zobaczyć wodospad w Rybakówce wielu mieszkańców Łodzi, Piotrkowa i całej Polski wybiera właśnie to miejsce. Żeromin i Rybakówka stały się nowym celem podróży dla wielu wielbicieli wypoczynku nad wodą z regionu łódzkiego.

Instagram

Rybakówka w ekspresowym tempie stała się jednym z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku w całym regionie łódzkim. I choć w stawach obowiązuje zakaz kąpieli, nie brakuje tu bowiem wyjątkowo atrakcyjnie zaaranżowanej przestrzeni – są wodospady, palmy jak w ciepłych krajach, pomosty, stawy, restauracja, bary, alejki spacerowe i plaża.

Instagram

Na terenie jest plac zabaw dla dzieci, obok restauracji znajdują się domki, bo docelowo ma tam działać obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy „Święty Spokój”. Można wynająć rowerek wodny lub kajaki.

Cały teren ma około 140 hektarów. Nie jest ogrodzony, więc miejsce to jest chętnie wybierane na spacery lub przejazdy rowerowe.

Kompleks leży w pobliżu „Królewskich Źródeł” w Żerominie, znanych ze zdrowotnych właściwości.

Ale warto tam pojechać nie tylko latem. Jesienią i zimą też jest tam bardzo pięknie i ciekawie. Nie ma nic równie przyjemnego, jak jesienny spacer w słoneczny dzień.

Można tam wpaść zjeść coś pysznego i wypić grzańca lub rozgrzewającą herbatę z miodem i owocami. Restauracja urzeka miłośników świetnego jedzenia i tradycyjnej kuchni polskiej z oryginalnością.

Można też obejrzeć Farmę Dyniową i dyniowe lampiony. Odbywają się też kolacje z muzyką na żywo.

A zimą można spotkać się z Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcie! Odbywa się też muzyka na żywo od 16:00 do 21:00. Są kolędy i mnóstwo świątecznych hitów.

Aby być na bieżąco polecam odwiedzać ich profil na Instagramie: rybakowkazeromin. Warto też odwiedzić ich stronę swietyspokoj.com.

Poprzedni artykułMiasto Norylsk w Rosji to najbardziej depresyjne miasto na świecie
Następny artykułPapież Franciszek potępia przemoc domową porównując to do „satanizmu”