Wojskowe ćwiczenia podczas Cobra Gold mogą wywołać nową pandemię

0
488

Wojskowe ćwiczenia szkoleniowe, podczas których żołnierze jedzą żywe zwierzęta i piją krew węża, mogą wywołać nową pandemię, mówi PETA.

Ćwiczenia szkoleniowe, podczas których żołnierze piją krew węża i jedzą żywe zwierzęta, takie jak gekony i skorpiony, mogą wywołać nową pandemię, ostrzegają działacze PETA.

Tysiące międzynarodowego personelu wojskowego co roku podróżuje do Tajlandii, aby wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach wojskowych Cobra Gold.

Według grupy PETA zajmującej się prawami zwierząt, żołnierze są zachęcani do zabijania i zjadania żywych zwierząt w ramach „ćwiczeń na przetrwanie”. Takie sytuacje widzimy na materiale filmowym z zeszłorocznej imprezy, pokazujące amerykańskich żołnierzy skórujących i jedzących żywe gekony, gryzących jaszczurki i skorpiony oraz pijących krew ze ściętego węża.

PETA, która obecnie wzywa do wprowadzenia zakazu takich ćwiczeń, powiedziała: „W zeszłym roku odnotowano, że uczestnicy zabijali kurczaki gołymi rękami, skórowali i zjadali żywe gekony, zjadali żywe skorpiony i ptaszniki, ścinali kobry i pili ich krew, a poza tym rozkoszowali się rytualnym zabijaniem i spożywaniem zwierząt.”

Czytaj: O tym zdjęciu mówi cały świat. Oto symbol ludzkiej podłości i draństwa!

Źródło: RUNGROJ YONGRIT/EPA-EFE/Shutterstock

PETA twierdzi, że coroczne ćwiczenia szkoleniowe mogą wywołać następną pandemię. Organizacja wysłała list do Sekretarza Stanu Wielkiej Brytanii Bena Wallace’a, wzywając go do zażądania od organizatorów ćwiczeń trwałego zastąpienia żywych zwierząt innymi, bardziej skutecznymi i etycznymi metodami szkolenia bez zwierząt.

„Wysyłanie personelu wojskowego do Tajlandii w celu picia krwi ściętych węży to absurd, który może wywołać następną pandemię” – pisze PETA.

„Wykorzystanie żywych zwierząt podczas Cobra Gold stwarza ryzyko rozprzestrzeniania się chorób odzwierzęcych podobnych do Covid-19, zagrażając żołnierzom i szerszej publiczności”.

„Wirusy takie jak SARS-CoV-2 prawdopodobnie pochodziły od nietoperzy i zostały najpierw przeniesione na ludzi poprzez kontakt z pośrednim zwierzęcym żywicielem”.

Czytaj: Szokująca akcja PETA – grillowany „pies” w centrum miasta

Źródło: PA

„Urzędnicy przyznają, że celem tych ćwiczeń jest budowanie koleżeństwa między żołnierzami w sposób przypominający barbarzyński rytuał”.

„Ten cel można łatwo i bezpiecznie osiągnąć innymi środkami, które nie wymagają powodowania cierpienia i umierania zwierząt” – przekonuje PETA.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org