Wrak Boeinga na szczycie klifu na Bali, aby przyciągnąć turystów

0
212

Ciekawy przypadek samolotu, który wylądował na szczycie klifu z powodu pandemii Covid-19.

Pandemia, która rozpoczęła się dwa lata temu, miała wiele różnych skutków dla naszego życia, a także spowodowała, że samolot ten wylądował w bardzo nietypowym miejscu.

Jak być może już wiesz, wyspa Bali w Indonezji jest znanym na całym świecie miejscem turystycznym. Wrak Boeinga na szczycie klifu na Bali miał przyciągnąć turystów i ożywić gospodarkę.

Stary komercyjny samolot Boeing 737-200 pojawił się na szczycie klifu obok plaży Nyang Nyang, na południu wyspy.

Czytaj: Nowy materiał filmowy Titanica pokazuje wrak w „najwyższej jakości”

Można by pomyśleć, że samolot uległ wypadkowi, ale tak nie było. Powodem tego jest to, że z powodu pandemii liczba przyjazdów turystów na Bali gwałtownie spadła, zagrażając wielu miejscom pracy.

Szukając pomysłów na ponowne przyciągnięcie turystów, rosyjski przedsiębiorca postanowił zainstalować starego Boeinga 737, aby wykorzystać go jako atrakcję. Samolot stał się wspaniałym punktem widokowym na plażę Nyang Nyang.

Według doniesień, projekt jest wynikiem współpracy rosyjskiego biznesmena Felixa Demina i mieszkańca wioski Pecatu, Made Sukardiana, który jest również właścicielem gruntu, na którym samolot został postawiony.

Felix Demin, nowy właściciel wraku, chce przekształcić samolot w hotel dla turystów i przyciągnąć ciekawskich, szukających wrażeń turystów, dlatego umieścił wrak samolotu na 150-metrowym nadmorskim klifie.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Twitter

Rosyjski przedsiębiorca, który mieszka na Bali, ma nadzieję, że ta atrakcja pomoże ożywić turystykę, sektor, który bardzo ucierpiał na wyspie od czasu, gdy Indonezja zamknęła swoje granice dla zagranicznych turystów.

„Covid-19 był skomplikowany dla Bali, żaden turysta z powodu blokady nie mógł przybyć na wyspę”.

Czytaj: Podwodny park rozrywki w Bahrainie. Zatopią tam wrak Boeinga 747.

Jednak niektórzy mieszkańcy Bali obawiają się w sieciach społecznościowych, że wrak samolotu zanieczyści nadmorski krajobraz. W Internecie ludzie wydają się zaniepokojeni, że samolot psuje wspaniały widok na ocean z klifu i porównują to miejsce do cmentarzyska.