Wschodzące słońce wyglądało jak rogi diabła. Zdjęcie jest w 100% prawdziwe!

0
2073

To zdjęcie stało się popularne wśród internautów na całym świecie. Pewien mężczyzna sfotografował wschód słońca, który wyglądał jak unoszące się rogi diabła. Zdjęcie jest w 100% prawdziwe i nieretuszowane.

Elias Chasiotis, miłośnik fotografowania ostatnie dni 2019 roku spędził w Katarze. Wybrał się tam specjalnie na obrączkowe (zwane również pierścieniowe) zaćmienie Słońca. Mężczyzna wszystko uwiecznił na zdjęciach, które podbijają sieć na całym świecie.

Zaćmienie obrączkowe Słońca występuje wtedy, gdy tarcza Księżyca nie jest w stanie zasłonić w całości Słońca, co obserwujemy jako jasną obrączkę z mniej lub bardziej centralnie położonym czarnym dyskiem Księżyca. 

Dlatego, gdy Słońce zaczęło wznosić się nad horyzontem wyglądało jak dwa unoszące się rogi. Mogło się odnieść wrażenie, że diabeł wystaje z morza. Internauci pokochali to zdjęcie, podobnie jak autor.

Więcej informacji: Facebook

Zdjęcie: Elias Chasiotis

„Astronomia mnie zafascynowała, odkąd byłem dzieckiem”, powiedział Chasiotis dla Bored Panda. „Od 15 lat jestem amatorskim astro-fotografem. Zrobiłem te zdjęcia w nadmorskim mieście Al Wakra w Katarze rano 26 grudnia 2019 r., gdy trwało zaćmienie pierścieniowe”.

Czytaj: Mówi się na niego „łowca mgieł”. Jego zdjęcia są zachwycające!

Zdjęcie: Elias Chasiotis

Zdjęcia nie są wynikiem czystego przypadku i szczęścia. Chasiotis celowo wybrał miejsce z otwartym horyzontem, gdzie miał doskonały widok na wschód słońca wyłaniający się z morza. „Warunki pogodowe na początku nie wyglądały dobrze, ponieważ na południowym wschodzie było dużo zamglenia i niskich chmur”.

Zdjęcie: Elias Chasiotis

„Martwiłem się, że z tego nic nie wyjdzie. Jednak gdy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało jak dwa oddzielne kawałki, jakieś czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce słońce przybrało formę półksiężyca.

Zdjęcie: Elias Chasiotis
Zdjęcie: Elias Chasiotis
Zdjęcie: Elias Chasiotis

„To był najbardziej oszałamiający wschód słońca, jaki kiedykolwiek widziałem! Jedynym problemem było to, że z powodu chmur przeoczyłem fazę pierścieniową zaćmienia („pierścień ognia”). Kiedy słońce znów się pojawiło, znów było półksiężycem. Pomimo zachmurzenia i tak poczułem się bardzo nagrodzony. Teraz nie mogę się doczekać następnego zaćmienia pierścieniowego w czerwcu 2020 r. I następnego całkowitego zaćmienia słońca w grudniu 2020 r. Całkowite zaćmienia Słońca są najbardziej niesamowitymi widokami w przyrodzie. ”

Czytaj: JASKINIA LODOWA NA ISLANDII OŚWIETLONA ZACHODZĄCYM SŁOŃCEM. NIESAMOWITY WIDOK