Wspaniałe zdjęcia uchwyciły burzliwy zachód słońca

0
433

Na co dzień George Wang jest dyrektorem ds. technologii w inżynieryjnej firmie konsultingowej; ale jego zamiłowanie do technologii – w tym lustrzanek cyfrowych i dronów – kierowało jego hobby fotograficznym.

Kiedy więc znalazł się w Outer Banks w Północnej Karolinie, nie mógł nie wykorzystać swoich ulubionych gadżetów, aby uchwycić malowniczą scenerię.

Lecący dron wysoko nad plażami, na których swobodnie biegają dzikie konie, był w stanie uchwycić niesamowity obraz burzowych chmur i zachodu słońca.

Fantastyczny obraz jest podzielony na obszary piasku, morza, zachodu słońca i burzowych chmur. Dobrze wyważona kompozycja natychmiast przyciąga widzów.

Burzowe chmury potęgują dramaturgię, a soczyste pomarańczowe i fioletowe odcienie zachodu słońca przenoszą zdjęcie na inny poziom.

Dla Wanga inspiracja do zdjęcia była natychmiastowa. „Inspiracja pochodzi z chwili. Outer Banks to sekretny klejnot, jest dziki i nieokiełznany. Kiedy zobaczyłem formację burzy na horyzoncie, wiedziałem, że to jedyne ujęcie w życiu”.

Czytaj: Jaskinia lodowa na Islandii oświetlona zachodzącym słońcem. Niesamowity widok

Drugie zdjęcie wykonane podczas tej samej sesji zdjęciowej skupia się na słynnych dzikich koniach Corolla, które zamieszkują te plaże.

Niesamowite konie są w rzeczywistości potomkami kolonialnych hiszpańskich Mustangów wprowadzonych na te tereny w XVI wieku.

Te piękne stworzenia żyją na najbardziej wysuniętych na północ plażach Outer Banks, a Wangowi udało się sfotografować dwa, gdy przypadkowo pasły się na trawie morskiej.

Na koniec mamy Wanga i jego przyjaciół, którzy przybrali żartobliwe pozy, świętując swoją przygodę. Za nimi płonie ognisty zachód słońca w niesamowitym selfie z drona.

Czytaj: Oszałamiające zdjęcia orek i zachodów słońca

Chociaż Wang uważa fotografię za hobby, jego umiejętności są jasne i dzięki jego chęci dzielenia się, mamy szczęście, że możemy być włączeni w jego przygody.

„Mam nadzieję, że ludzie mogą zrobić sobie przerwę i cieszyć się chwilą, ale co ważniejsze, poczuć tę chwilę” – mówi Wang. „Poczuj, jak przerażające jest być obecnym przy czymś tak pięknym”.

Zdjęcia George’a Wanga oddają piękno Outer Banks w Północnej Karolinie.

Zdjęcie: George Wang
Zdjęcie: George Wang
Zdjęcie: George Wang

George Wang: Instagram

johannesfloe.com – Art to remember