Wszystkich Świętych – jak się ubrać, żeby wyglądać stosownie i się nie ośmieszyć?

0
2040

Zbliża się 1 listopada. Polacy wyruszą na cmentarze, aby wspominać zmarłych. Przez cały dzień będą odwiedzać miejscowe cmentarze, spotykając się z rodziną, sąsiadami i znajomymi. Wiele osób będzie brało udział we mszach. W dużych miastach mogą to być nawet setki osób. 

1 listopada to święto, kiedy ludzie przejeżdżają setki kilometrów z różnych stron Polski, a nawet i świata, aby pomodlić się nad grobem za dusze zmarłych. Czasami to jedyna okazja, aby spotkać się z rodziną po roku. Nic więc dziwnego, że każdy chce wypaść jak najlepiej i wyglądać jak najlepiej.

Jak najlepiej nie znaczy prowokująco i obciachowo. Każdy sam wybiera strój na ten dzień, ale warto zapamiętać, że czasami lepiej powstrzymać się od rzucającej się w oczy stylizacji. We wszystkim chodzi o umiar i normalność. Nam Polakom zaczyna tego troszkę brakować…

W ciągu ostatnich lat w Polsce można zaobserwować bardzo niepokojący trend. Chodzi o „modę cmentarną”. Ludzie zamiast skupić się na refleksji i zadumie, cmentarze traktują jak rewię mody. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że niektóre stroje są bardzo niestosowne i wręcz szokujące. Mam na myśli krótkie spódniczki w panterkę, obcisłe legginsy z obcisłymi stringami, które podkreślają kształty w połączeniu z króciutką kurteczką, neonowe ubrania, które widać z odległości kilku kilometrów, futro z białymi kozaczkami i do tego bardzo mocny makijaż. Cmentarz to nie dyskoteka. Wyuzdane stylizacje wyglądają fatalnie, obciachowo, kiczowato i mogą przeszkadzać innym, którzy przyszli na cmentarz się pomodlić za dusze zmarłych.

Cmentarianki 

Kobiety, które co roku pojawiają się w obciachowych strojach na cmentarzu zostały nazwane przez internautów „cmentariankami”. Poniższe zdjęcia to tylko kilka z wielu przykładów, które potrafią wprawić w osłupienie wiele osób. Wszyscy zapewne też się zgodzą, że tego typ ubiór jest wyrazem braku szacunku – dla żyjących i zmarłych. Naprawdę weźcie sobie do serca to, że niektóre stylizacje wyglądają żałośnie i nieetycznie. Dla niektórych może to być zabawne, ale nie będzie śmieszyć to tych, którzy przejechali wiele kilometrów, aby na cmentarzu powspominać swoich bliskich.

#coffeebreakisoverfellas #stevienicks #cemeteryfashion

Post udostępniony przez ?Jody Fausett ? (@jodyfausett)

 

zdjęcie: styl.fm
zdjęcie: styl.fm
zdjęcie: demotywatory.pl

Jeszcze gorzej jest w sytuacji, gdy dziewczyny zaczną sobie robić serie zabawnych „selfie” na Facebooka lub na Insta. A w internecie takich zdjęć można znaleźć pełno. Młode osoby stoją na nagrobkach, jednocześnie próbując zrobić cool zdjęcie.

zdjęcie: styl.fm
zdjęcie: wiocha.pl

Nie musisz ubierać się jak na pogrzeb

Aby się ubrać stosownie, nie mam na myśli tego, że należy ubrać czarny płaszcz do ziemi. Wystarczy, że zastanowisz się, czy Ty chciałabyś zobaczyć kogoś tak ubranego, jak Ty. Pomyśl o innych i o sobie.

To jak ubierzemy się na cmentarz, zależy od pogody. Zazwyczaj jest już zimno, więc najlepszym rozwiązaniem jest płaszcz. Najlepiej w ciemnym kolorze, niekoniecznie czarny. Może też być brąz, beż albo granat. Dzięki temu okryciu będzie nam ciepło, wygodnie i nie przesadzimy z ubiorem. Warto także założyć czapkę i rękawiczki, jeśli będziecie nieść kwiaty i palić znicze.