Wszystko jest ciastem – cukierniczka tworzy jadalne złudzenia optyczne

0
438

Była sekretarka, która została cukierniczką, wyrobiła sobie markę w mediach społecznościowych, tworząc ultra-realistyczne ciasta w kształcie przedmiotów codziennego użytku.

29-letnia Marian Sarkisian pracowała kiedyś jako sekretarka w Los Angeles, ale po tygodniowym kursie w Wielkiej Brytanii zakochała się w sztuce cukiernictwa i postanowiła zamienić swoją pasję w karierę.

Wszystko zaczęło się w 2016 roku, po tym, jak tort urodzinowy zrobiony dla jej siostry wzbudził duże zainteresowanie przyjaciół i rodziny. Marian założyła firmę zajmującą się ciastkami i w miarę jak jej kreacje stawały się coraz bardziej wymyślne, zaczęła być zalewana prośbami o specjalne torty na takie wydarzenia jak śluby, urodziny i chrzciny. I kiedy wszystko zaczęło się bardzo dobrze układać, wybuchła pandemii i młoda cukierniczka nagle miała bardzo dużo wolnego czasu. Wtedy zaczęła eksperymentować z jadalnymi iluzjami.

„Zamówienia przestały napływać, gdy ustały duże zgromadzenia. Miałam dużo czasu i zobaczyłam wideo z bananem, który w rzeczywistości był ciastem w Internecie”– powiedziała Sarkisian. „Uwielbiam wyzwania i wyglądało to na naprawdę trudne, więc pomyślałam: „Dlaczego nie spróbować?”

Źródło: Instagram

Po stopniowym ulepszaniu swojej techniki metodą prób i błędów oraz oglądaniu filmów na YouTube o odpowiednim dodaniu lukru i kształtu jej ciast, Marian Sarkisian zaczęła publikować swoje ultrarealistyczne słodkie iluzje na platformach społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok. Niektóre klipy stały się popularne, z setkami tysięcy zarejestrowanych wyświetleń, a ona zdała sobie sprawę, że to jej nisza.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

Źródło: Instagram

„Zazwyczaj chodzę do supermarketu i przeglądam się rzeczom, aż znajdę coś, co mnie zainspiruje” – powiedziała artystka kulinarna z Los Angeles. „Rozglądam się, widzę, trzymam, dotykam rzeczy i myślę o tym, co chcę odtworzyć”.

Żadne dwa projekty Marian nie są takie same, ale zawsze zaczyna od robienia standardowych okrągłych ciastek i układania ich jeden na drugim. Następnie rozpoczyna proces ręcznego rzeźbienia kształtu, farbowania lukru i kształtowania go we wszystko, co próbuje odtworzyć. Niektóre bardziej złożone ciasta mogą zająć nawet 10 godzin, ale uwielbia ten proces, więc nie narzeka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Instagram

Od płonących świec po realistycznie wyglądające trampki, pikle, a nawet mikrofalówkę — wydaje się, że jest niewiele rzeczy, których Marian nie jest w stanie odtworzyć za pomocą ciasta. Jedną z jej ulubionych kreacji jest cebula pokryta jadalnym papierem, który wygląda jak skórka warzyw.

Cukierniczka samouk publikuje swoje jadalne iluzje optyczne na platformach społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok, gdzie ma setki tysięcy fanów.

Czytaj: Kobieta opowiada bajkowe historie poprzez swoje fantastyczne ciasta