Wujek zdradził sposób na obfite plony pomidorów. Zbierzesz ich rekordowo dużo!

0
2084
Pomidor jest rośliną chętnie uprawianą w ogrodach warzywnych.

Patrząc na to, w jak zastraszającym tempie rosną ceny warzyw i owoców w Polsce zdecydowanie lepszą, tańszą i zdrowszą opcją jest zorganizowanie swojego ogródka i zasadzenie pomidorów na swojej działce.

O wzroście cen za warzywa i owoce przeczytasz tutaj. Za kilogram pietruszki trzeba już zapłacić 22,99 zł.

Niektórzy mają tak zwaną rękę do kwiatów lub warzyw. Zawsze się zastanawiałam, co takiego wyjątkowego robi mój wujek, że na jego krzaczkach rośnie tyle pomidorów, które są tak pyszne i słodkie, że chce się je jeść prosto z krzaczka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sztuczki, które ułatwią codzienną pracę w ogrodzie

Pomidory z powodzeniem można posadzić w ogrodzie i doczekać się dorodnych owoców.

Jak się zaraz przekonacie, jego przepis na bardzo dużą ilość pysznych pomidorów jest bardzo prosty.

Otóż, trzylitrowy słój należy wypełnić 2,7 litrami niechlorowanej wody. Należy także dodać 100 g rozcieńczonych ciepłą wodą drożdży i 0,5 szklanki cukru. Następnie słój należy przykryć gazą i trzymać w cieple, potrząsając zawartością co jakiś czas. Roztwór będzie gotowy po zakończeniu fermentacji.

Jedną szklankę roztworu należy rozcieńczyć w 10 litrach wody i podlać krzaki, nie więcej niż 1 litr na krzaczek. W ciągu jednego sezonu należy wykonać trzy takie podlewania. Roztwór ten sprawi, że pomidory zaczną rosnąć jak szalone oraz będą tolerowały zarówno upał jak i złą pogodę.

Uprawa pomidorów gwarantuje nam nie tylko solidną porcję witamin, ale i niepowtarzalny smak warzyw, które rozpływają się w ustach.

Można także spróbować, podczas sadzenia sadzonek pomidorów włóż do każdego dołka garść pokruszonych krakersów wymieszanych z popiołem. Te dwie rady są naprawdę skuteczne i warto je zapamiętać.

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl