Wybierz ławkę, w której wolisz napisać egzamin i sprawdź, co to mówi o Twoim charakterze

0
921

Każdy z nas ma inny charakter. Wczoraj pisaliśmy o osobowości, dzisiaj skupimy się na charakterze. Osobowość z biegiem lat może się zmieniać, charakter jest bardziej stały, chociaż i jego można (a nawet powinno!) kształtować. 

Jak pisze Pani Iwona Majewska-Opiełka na swoim blogu osobowość rozwija się w kontakcie z ludźmi – coś od nich przejmujemy, dostosowujemy się do otoczenia i przez to rozwijamy jakiś talent lub cechę. Gdy cofniecie się w przeszłość zapewne zauważycie, że wśród niektórych przyjaciół uwydatnialiście różne fragmenty swojej osobowości na okoliczność tych relacji. Z kimś byłaś bardziej szalona, z kimś bardziej praktyczna, z kimś bardziej poważna, sentymentalna, z kimś najwięcej się śmiałaś, w innej relacji wykazywałaś się najbardziej opiekuńczością, w innej odwagą lub inteligencją. Różnorodność przyjaciół ubogaca osobowość.

Z charakterem jest troszkę inaczej. Charakter trzeba zbudować samodzielnie. Charakter to efekt naszych świadomych wyborów i działań prowadzących do pewnych nawyków. Później te nawyki powodują dokonywanie określonych wyborów.

Na co dzień ciężko jest odróżnić osobowość od charakteru. Podam przykład – ktoś może sprawiać wrażenie, że jest pewny siebie, ponieważ ma poczucie własnej wartości, ale wykształcił tupet. Wielu ludzi daje się na to nabierać. To pierwsze, czyli poczucie własnej wartości – to cecha charakteru, a pewność siebie – to osobowość.

Charakter można kształtować. Jeśli dobrze zadbamy o charakter, zaowocuje to piękną osobowością. Najważniejsze, aby charakter był spójny z charakterem. Osobowość jest tym, co widoczne jest „na zewnątrz”, a charakter jest tym „wewnątrz”. Inaczej mówiąc, charakter określa to kim jesteśmy, a osobowość to co robimy.

Poniżej prezentujemy obrazek. Przyjrzyj się mu, odpowiedź na pytanie, w której ławce usiądziesz, aby napisać egzamin i sprawdź, co to mówi na temat Twojego charakteru.

ŁAWKA NR 1 – AMBICJA

Jeżeli wybrałaś ławkę nr 1 to znaczy, że jesteś osobą bardzo ambitną. Zawsze dążysz do wyznaczonych celów. Nie boisz się przyszłości i na myśl o niej jesteś optymistycznie nastawiona. Jesteś osobą zawziętą, ale jednocześnie towarzyską i miłą. W momencie, gdy skupiasz się na jednym celu – zapominasz o reszcie świata.

ŁAWKA NR 2 – RÓWNOWAGA

Należysz do osób, które mają doskonałe wyczucie czasu i wiesz, kiedy trzeba odpuścić. To nie zmienia oczywiście faktu, że trzymasz się tego, co postanowisz. Gdy postawisz sobie cel i dążysz do niego, nigdy nie wykorzystujesz innych ludzi, więc zawsze znajdujesz osoby, które z miłą chęcią Ci pomogą.

ŁAWKA NR 3 – MARZYCIEL

Jeżeli wybrałaś ławkę nr 3 to znaczy, że jesteś bardzo towarzyską osobą i ludzie żywią do Ciebie sympatię. Z tego wszystkiego bardzo często chodzisz z głową w chmurach i tracisz koncentrację, co powoduje, że nie osiągasz zaplanowanych celów. Ty i tak się nie poddajesz i w bardzo krótkim czasie wyznaczasz sobie kolejny cel.

ŁAWKA NR 4 – PERFEKCJA

Jesteś osobą, która zawsze stara się być lepsza od innych. Perfekcjonizm to Twoje drugie imię i nie lubisz marnować czasu na coś niedoskonałego. Bardzo ważne dla Ciebie jest zaangażowanie i odpowiedzialność. Musisz mieć wszystko zapięte na ostatni guzik.

Źródło i zdjęcia: cytaty.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl. A może jesteś z Wrocławia? Zapraszamy na f7wroclaw.pl. Ludzi z Poznania zapraszam na f7poznan.pl.