Wykorzystywanie seksualne i kanibalizm: prawdziwa historia Czerwonego Kapturka

0
1142

Czerwony Kapturek to w rzeczywistości opowieść o niegodziwym traktowaniu w celach seksualnych.

Wiele mam czyta swojemu dziecku przed snem bajkę o Czerwonym Kapturku, opowiadając o dziewczynce oszukanej przez wilka w lesie. W rzeczywistości pochodzenie niektórych historii wykracza poza surowość braci Grimm.

Czerwony Kapturek, historia, którą opowiadamy, gdy chcemy ustrzec swoje dziecko przed tym, aby nie ufało nieznajomym i zawsze słuchało swoich rodziców, tak naprawdę jest analogią do przemocy seksualnej i kanibalizmu. 

Czerwony Kapturek jest opowiadany z pokolenia na pokolenie w niewłaściwy sposób, a to dlatego, że Charles Perrault przepisał ją w 1697 r. z pewnymi modyfikacjami, a raczej bez pewnych fragmentów.

culturacolectiva.com

Prawdziwa historia dziewczyny, która niesie babce babeczki, robi się mroczna i przykra, gdy w jej oryginalnej wersji przedstawiony jest moment, w którym wilk podstępem nakłania Czerwonego Kapturka do zjedzenia mięsa i wypicia krwi babci oraz zmusza do stosunków seksualnych.

Złamane dzieciństwo Isabel Cuadros Ferré i Martha Ordóñez to książka o przezwyciężaniu wykorzystywania seksualnego, w której wspomniane są prawdziwe symbole ujawnione w Czerwonym Kapturku

Po pierwsze, wilk gra seksualnego napastnika, który podchodzi do Czerwonego Kapturka w połowie drogi, aby uzyskać wszystkie informacje, których potrzebuje, aby wykorzystać ją później w domu babci. Warto wspomnieć, że podobnie jak sprawcy wykorzystywania seksualnego, socjopatyczny wilk nie atakuje natychmiast swojej ofiary. Czeka i planuje wykorzystać Czerwonego Kapturka z całkowitym spokojem i przyjemnością później.

Czytaj: Męskie roboty seksualne z „bionicznymi penisami” mogą na dobre zastąpić mężczyzn!

culturacolectiva.com

Po drugie, przestępca seksualny zawsze stara się pozbyć postaci chroniącej jego ofiarę; to właśnie robi wilk, gdy biegnie do domu babci, aby pożreć ją, zanim Czerwony Kapturek spotka babcię. Oczywiście, kiedy to się dzieje, Czerwony Kapturek jest bardzo zdezorientowany, gdy wpada na prawie nierozpoznawalną babcię w piżamie. We wspomnianej książce Złamane dzieciństwo dokładnie taka dezorientacja jest powszechna u dzieci cierpiących z powodu przemocy ze strony członka rodziny.

«Kiedy Czerwony Kapturek przybywa, widzi nową babcię, która wywołuje uczucie dezorientacji, podobne odczucia są u dzieci, gdy kochający ojciec w ciągu dnia przemienia się i znęca się nad nimi. Dzieci nie są w stanie zrozumieć w swoim dziecięcym umyśle, jak ta zmiana mogła nastąpić».

culturacolectiva.com

Nie wiemy, czy z powodu prawdziwego tła tej historii Walt Disney nigdy nie zekranizował tej bajki na dużym ekranie, ale pewne jest to, że historia, którą nam opowiedziano – aby zrozumieć, że nie powinniśmy rozmawiać z nieznajomymi – nie ma nic wspólnego z oryginalną wersją, w której, w skrócie wilk zabija babcię, aby zaskoczyć nieletnią dziewczynkę, którą zmuszą do zjedzenia mięsa i wypicia krwi babci, i którą zmusza do uprawiania seksu z wilkiem i leżenia z nim nago w łóżku.

culturacolectiva.com

Interpretacją zajęły się dwie dziedziny nauki, antropologia i psychologia. Bajka rozbita na detale odkrywa przed nami wiele ciekawych i często niewidocznych na pierwszy rzut oka rzeczy.

Czerwony Kapturek jest ciekawą świata i żądną przygód dziewczyną. Spacer do babci ma symbolizować jeszcze dziecięcą naiwność.

Wilk jest typowym nieznajomym mężczyzną zaczepiającym dziewczynki w lesie. Jak wiemy, wielu mężczyzn jest niezdrowo zainteresowanych bardzo młodymi dziewczynami.

Głównym celem wilka było zbałamucenie dziewczynki, a dopiero następnie jej zjedzenie. Dziewczyna rzeczywiście daje się namówić na wskoczenie pod kołderkę.

Historia o leśniczym, który ratuje damę w opresji, pojawia się dopiero w średniowieczu na francuskich salonach, aby nadać baśni jakiś pozytywny wymiar. Wcześniej bajka nigdy nie kończyła się happy-endem, opowieść była brutalna i opowiadała o prawdziwych zagrożeniach. Miała budzić grozę i lęk, miała przestrzegać młode dziewczyny, przed kontaktami z nieznajomymi, przed oddawaniem się przyjemnościom, krótko mówiąc: przed przygodnym seksem, czy gwałtem ze strony obcych.

Tak więc Czerwony Kapturek to drastyczna historia dedykowana nastolatkom, które wchodzą w świat fizycznej dorosłości, a nie wesoła bajeczka dla niewinnych przedszkolaków.

Czytaj: Tancerze sfotografowani na ulicach Nowego Jorku wyglądają jak z innego świata!

Blue link: https://www.tbgtechco.com