Wymowny mural w Warszawie. Społeczeństwo docenia trud personelu medycznego

0
704

Lekarze codziennie walczą o zdrowie innych na pierwszej linii frontu, często zagrażając swoje życie i zdrowie. W Warszawie powstał mural, który jest podziękowaniem dla wszystkich lekarzy od Polaków.

Codziennie zmieniają się statystyki związane z COVID-19. Każdy z nas marzy o tym, aby cała ta potworna sytuacja się już skończyła. Każdy już jest zmęczony. Jedni siedzeniem w domu, inni pracowaniem za trzech i narażaniem swojego zdrowia, a jeszcze kolejni tym, że nie mogą pracować i ich wieloletnie firmy plajtują.

Wczoraj, 7 kwietnia był Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji zorganizowano akcję „Brawa Dla Was”. Mieszkańcy polskich miast wyszli przed domu, na balkony i oklaskiwali walczących z pandemią medyków. Każdy z nas chciał podziękować służbom medycznym za walkę z koronawirusem.

Jak donoszą lekarze brakuje im już środków prewencyjnych, w tym maseczek ochronnych i odzieży, a jeśli już je otrzymają to zdarza się, że praca w kombinezonach jest niemożliwa. Nie przepuszcza powietrza i człowiek po chwili jest cały spocony.

Lekarze na czas epidemii często wyprowadzają się ze swoich domów, aby nie narażać na niebezpieczeństwo bliskich. Pracują kilkanaście godzin dziennie. Lekarze na co dzień stykają się z kłamliwymi pacjentami, przez których trafiają na kwarantannę.

Czytaj: Irański artysta tworzy ilustracje, aby podziękować lekarzom za ich ciężką pracę (29 zdjęć)

By podziękować za tę walkę z niewidzialnym wrogiem wszystkim lekarzom stworzono mural w Warszawie. W pracę nad przygotowaniem malunku zaangażował się znany partner – Good Looking Studio. Projektanci zrezygnowali częściowo ze swojego wynagrodzenia za wykonanie muralu, a Wspólnota  Mieszkaniowa „Tamka 37” bezpłatnie udostępniła ścianę.

Źródło: natemat.pl

Czytaj: Z JAKIEGO POWODU TRACIMY CENNE LATA ŻYCIA W WARSZAWIE?