Wyspa na środku jeziora to idealne schronienie przed COVID

0
498
Zdjęcie: ChristianSchd/Wikimedia Commons/(CC BY-SA 4.0)

Wyspa Wilhelmstein, sztuczna wyspa na jeziorze Steinhude w regionie Hanoweru w północno-zachodnich Niemczech, wygląda na idealne miejsce na odizolowanie się podczas pandemii.

Historia wyspy Wilhelmstein rozpoczęła się w 1761 roku, kiedy hrabia Wilhelm von Schaumburg-Lippe, władca hrabstwa Schaumburg-Lippe-Bückeburg i ważny dowódca wojskowy wojny siedmioletniej, nakazał budowę twierdzy wojskowej w środku jeziora Steinhude, największego jeziora w północnych Niemczech.

Wojskowy kompleks obronny pierwotnie składał się z 16 wysp zbudowanych na dużych fundamentach z kamienia, przetransportowanych na środek jeziora przez miejscowych rybaków na łodziach.

Na środku głównej wyspy zbudowano fortecę w kształcie gwiazdy, a później szkołę wojskową przeznaczoną do szkolenia przywódców następnego pokolenia.

Jako twierdza, wyspa Wilhelmstein została przetestowana tylko raz, w 1787 roku, podczas oblężenia Hesji, kiedy z powodzeniem powstrzymała oblężnicze siły księcia Hesji-Kassel. Po śmierci Wilhelma i przeniesieniu szkoły wojskowej na kontynent, fortecę na wyspie przekształcono w państwowe więzienie odporne na ucieczkę.

Zdjęcie: Instagram

Na początku XIX wieku 16 oryginalnych wysp zostało połączonych w jedną prostokątną wyspę, zwiększając dostępną przestrzeń i pomagając wyspie lepiej wytrzymać furię żywiołów.

Zdjęcie: Instagram

Do 1867 roku wszystkich więźniów przeniesiono do innych więzień i rozpoczął się „renesans” wyspy Wilhelmsteina jako atrakcji turystycznej.

W ciągu zaledwie kilku dziesięcioleci sztuczna wyspa stała się popularnym celem turystów z całych Niemiec i nie tylko. Od 1900 roku na wyspie organizowane są wesela, ponieważ jej popularność osiąga najwyższy poziom w historii.

Czytaj: W Niemczech powstał unikalny kościół. Nowy symbol miasta Poing.

Zdjęcie: Instagram

Chociaż potomkowie hrabiego Wilhelma von Schaumburg-Lippe sprzedali jezioro Steinhude okręgowi Hanoweru w 1974 roku, aby uniknąć wywłaszczenia, wyspa Wilhelmstein pozostała własnością rodziny Schaumburg-Lippe i jest obecnie administrowana przez wyspiarskiego komornika z dworu książęcego w Bückeburgu.

Czytaj: Ta wyspa jest pełna przyjaznych wilków i możesz ją odwiedzić

Zdjęcie: Instagram

Dziś wyspa Wilhelmstein pozostaje jedną z najpiękniejszych atrakcji w całych Niemczech. Po dopłynięciu łodzią turyści mogą zwiedzić starą fortecę zamienioną w muzeum, zwiedzić wyspę lub po prostu podziwiać przepiękną scenerię. Wyspa oferuje również noclegi, jeśli planujesz spędzić tam więcej niż jeden dzień.

johannesfloe.com – Art to remember