Wzruszający spot upamiętniający Powstanie Warszawskie

0
824
Dzisiaj mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zdjęcie: twitter.com

Godzina „W” to symboliczna godzina, w której 1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji powstał wzruszający film.

Od wielu lat w Warszawie oraz innych polskich miastach, kiedy zegary wybiją godzinę 17 (tak zwana godzina „W”), zostają uruchomione syreny alarmowe i nadany zostaje jednominutowy, ciągły sygnał. Wszystkie tramwaje, samochody i inne środki transportu zatrzymują się. To symboliczny moment refleksji oraz hołdu oddanego ofiarom Powstania Warszawskiego.

Z okazji 75. rocznicy powstał specjalny film „Łączą nas wartości”, upamiętniający Warszawiaków z 1 sierpnia 1944 roku. Powstańcy mówią o wartościach, które są dla nich najważniejsze.

Film „Łączą nas wartości” został przygotowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W spocie wystąpili uczestnicy 63-dniowego Powstania z 1944 roku. Podczas filmu widzimy Halinę Jędrzejewską ps. „Sławka”, Hannę Stadnik ps. „Hanka” , Zofię Czekalską ps. „Sosenka” , Witolda Kieżuna ps. „Wypad”, Janusza Gołuchowskiego ps. „Orwicz” oraz aktorów, którzy wcielali się w Powstańców w młodości.

Powstańcy Warszawscy mówią o tym, co dla nich najważniejsze

Ich słowa są bardzo wzruszające. Autorzy nagrania zapytali Powstańców, co jest dla nich najważniejsze w życiu. Warto poświęcić chwilę i obejrzeć to nagranie. To, co mają do powiedzenia ludzie, którzy tyle przeżyli musi być warte posłuchania i mądre:

➡ „Być człowiekiem myślącym i mieć empatię do ludzi, umieć współżyć z ludźmi„.

➡ „Nie bać się mówić prawdy, tylko umiejętnie rozmawiać, nawet z wrogiem„.

➡ „Mam nadzieję, że nasze dzieci i nasze wnuki nie będą już musiały o nic walczyć„.

Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej. Usłyszycie więcej wypowiedzi osób walczących w Warszawie w 1944 roku. Twórcy tego filmu chcą, aby wypowiedzi Powstańców były dzisiaj słyszalne w całej Polsce. Dlatego udostępnij ten artykuł, niech cała Polska dziś to obejrzy.

Internauci są zachwyceni filmem

Film został bardzo dobrze odebrany przez widzów. Internauci w bardzo wielu komentarzach dziękują Powstańcom za ich poświęcenie:

➡ „Dziś wielu mogłoby się od nich uczyć„.

➡ „Piękne słowa. Dziękujemy„.

➡ „Jakże piękne i mądre słowa z ust Tych ,którzy mieli prawo nienawidzić tych po drugiej stronie barykad. Wzruszenie odbiera głos, łzy same płyną patrząc na ostatnie sekwencje filmu – Ci którzy walczyli już starzy, obok Oni młodzi. Dziękuję Wam za Wasze poświęcenie, nie poszło na marne!„.

➡ „Wspaniałe słowa „przyjaźń i pomoc bliźnim” a nie nienawiść, agresja i przemoc wobec współobywateli„.

zdjęcie: twitter.com
zdjęcie: twitter.com
zdjęcie: twitter.com
zdjęcie: twitter.com

Źródło: msn.com/popularne.pl, YouTube

PRZECZYTAJ TAKŻE: 8 ciekawych faktów o Polsce. Najczęściej byś zaprzeczył, ale to prawda!

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl