Z powodu jakich rzeczy w domu przedwcześnie się starzejemy?

0
451

Powszechnie wiadomo, że aby zachować urodę, należy prowadzić zdrowy tryb życia i przestrzegać dietę. Jednak nawet takie środki nie gwarantują, że Twoja skóra nie zacznie się przedwcześnie starzeć.  

Faktem jest, że w naszych domach są szkodliwe rzeczy. Używamy ich na co dzień, nie zdając sobie sprawy, że negatywnie wpływają na nasz wygląd.

Poszewki niskiej jakości

Zdjęcie: pl.freepik.com

Według kosmetologów jednym z powodów pojawiania się zmarszczek na twarzy są bawełniane poszewki na poduszki.

Faktem jest, że podczas snu twarz ociera się o poduszkę i jest zaciśnięta w nienaturalnych pozycjach, nie mogąc się wyprostować. Jedwabne poszewki na poduszki mogą rozwiązać problem. Skóra nie będzie przylegać do gładkiej tkaniny, a także będzie oddychać, ponieważ jedwab lepiej przepuszcza powietrze.

Czytaj: Primark otwiera sklep w Poznaniu

Środki chemiczne

Zdjęcie: pl.freepik.com

Chyba każdy wie, że w kontakcie z detergentami zawsze należy używać gumowych rękawiczek. Jednak wielu lekceważy tę zasadę i myje naczynia gołymi rękami. Liczne badania od dawna dowiodły, że detergenty wysuszają skórę, niszcząc jej barierę lipidową, co z czasem powoduje jej pękanie.

Czytaj: 6 niebezpiecznych płynów do naczyń pełnych chemikaliów powodujących raka!

Kuchenka mikrofalowa

Zdjęcie: pixabay.com

Domowe kuchenki mikrofalowe nie są szkodliwe dla ludzi. Ale tylko wtedy, gdy są w dobrym stanie. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia uszkodzenie urządzenia lub jego zanieczyszczenie może prowadzić do wycieku mikrofal. Przede wszystkim musisz monitorować mechanizm blokujący drzwi.

Nie opieraj się też na mrożonkach. Te pokarmy są bogate w tłuszcze trans i cholesterol, które są szkodliwe dla serca.

Podgrzewacz

W zimnych porach roku wilgotność w naszych domach może spaść do 20%, co odpowiada przebywaniu na pustyni. To wszystko wina ogrzewania i tanich grzejników, bardzo mocno osuszają powietrze. Zdaniem wielu ekspertów takie warunki przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Aby temu zapobiec, używaj nawilżacza, gdy tylko jest to możliwe.

Ekran smartfona

Zdjęcie: pl.freepik.com

Promieniowanie HEV emanuje z ekranów naszych smartfonów, komputerów i innego sprzętu. Według dermatologów niebieskie światło emanujące z ekranów może przyspieszyć starzenie się skóry.

Żel pod prysznic

Zdjęcie: pl.freepik.com

Przy wyborze żelu pod prysznic należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Wiele żeli zawiera parabeny i siarczany SLS i SLES. Zatykają one pory, wysuszając skórę.

Grzejniki żeliwne

© Depositphotos

W starych grzejnikach żeliwnych jest wiele trudno dostępnych miejsc, które niewielu ludzi dokładnie myje. Dlatego pył gromadzi się tam latami, a następnie dostaje się do powietrza. W kontakcie ze skórą rozkłada kolagen , powodując utratę elastyczności skóry. Jeśli to możliwe, najlepiej wymienić stare grzejniki na nowoczesne.

johannesfloe.com – Art to remember