Z uśmiechem każdemu do twarzy. Fotograf udokumentował moc uśmiechu!

0
1071

Ten fotograf udowadnia wszystkim, że uśmiech potrafi zmienić twarz człowieka i oswoić „inność”, czymkolwiek ona by nie była. 

Pięć lat temu, w grudniu fotograf Jay Weinstein był w okolicy Bikaner, pustyni w Radżastanie (Indie). Na stacji kolejowej, gdzie było mnóstwo ludzi fotograf zauważył mężczyznę, któremu bardzo chciał zrobić zdjęcie. Oczami wyobraźni zauważył, że portret byłby niesamowity. Niestety paraliżowało go (i jednocześni fascynowało jako fotografa) przeszywające spojrzenie mężczyzny, jego surowe rysy i kamienna twarz.

– Wahałem się i ostatecznie zrezygnowałem. Strzeliłem kilka ujęć przypadkowym ludziom. Nagle usłyszałem niezwykle pogodny głos zauważonego wcześniej mężczyzny, który powiedział: „Ja też poproszę o zdjęcie” – opowiada fotograf.

Skierował obiektyw w jego stronę, wypowiedział krótkie „Uśmiech, poproszę”. I to, co zobaczył zaskoczyło nawet jego. To była prawdziwa transformacja! Twarz mężczyzny rozpromieniła się, oczy nabrały blasku, zaczęło bić od niego ciepło. Mężczyzna, który na początku go paraliżował, teraz wykazał się poczuciem humoru, o które Weinstein nawet go nie podejrzewał.

– Wtedy wpadłem na świetny pomysł. Wiedziałem, jaki będzie temat mojego kolejnego projektu. Chciałem udokumentować moc uśmiechu – powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: ZDJĘCIA MAŁYCH, SŁODKICH ZWIERZĄTEK – f7dobry.com

Fotograf przez kolejne dni, miesiące i lata skupił się realizowaniu tego przedsięwzięcia.

– Prosiłem przypadkowych ludzi o zdjęcie. Moi modele pozowali bez uśmiechu i z uśmiechem. Te zdjęcia stały się sercem projektu, który ma na celu przebudowanie sposobu myślenia o nieznajomych, obcokrajowcach, osobach innego pochodzenia. To niesamowite, jak nasze podejście potrafi zmienić jeden uśmiech. Jak twarz może się zmienić, gdy człowiek się uśmiechnie. 

Więcej niesamowitych zdjęć fotografa możesz obejrzeć na Facebooku.

Zdjęcia: Jay Weinstein Źródło: borepanda.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl