Zaawansowany technologicznie fotel biurowy Volkswagena

0
192
Zdjęcie: Volkswagen

Zaawansowany technologicznie fotel biurowy Volkswagena osiąga prędkość maksymalną 20 km na godzinę.

Zespół projektantów i inżynierów Volkswagena opracował zaawansowane technologicznie krzesło biurowe, którym można jechać z maksymalną prędkością 20 km/h.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Większość zaawansowanych technologicznie krzeseł biurowych jest po prostu wodoodporna, plamoodporna lub zaprojektowana zgodnie z wyższymi standardami pod względem ergonomii. Jednak niedawne podejście Volkswagena do nowoczesnego krzesła biurowego pokazuje, jak nisko położona jest obecnie poprzeczka.

Niemiecki producent samochodów zaprojektował i zbudował krzesło biurowe z wbudowanym silnikiem i elementami sterującymi, dzięki czemu użytkownik może poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h. A to tylko jedna z szalonych funkcji wbudowanych w ten jedyny w swoim rodzaju mebel biurowy.

Głównym celem tego wyjątkowego projektu było zaimplementowanie w krześle biurowym jak największej liczby funkcji, jakie można znaleźć w prawdziwym samochodzie Volkswagena, a zespół wykonał naprawdę znakomitą robotę. Nie tylko udało im się umieścić prawdziwy silnik i elementy sterujące, ale także pas bezpieczeństwa, klakson, wbudowane głośniki, a nawet małe felgi do kół krzeseł.

Czytaj: Nowe logo Volkswagena. Powrót do 1945 roku

Futurystyczny fotel biurowy jest również wyposażony w 360-stopniowe czujniki zapobiegające kolizjom, kamerę cofania, ekran dotykowy, reflektory wbudowane w podłokietniki, oświetlenie LED, ładowanie przez USB, małą kieszeń do przechowywania dokumentów i logo WV wszyte w zagłówek.

Zdjęcie: Volkswagen

Jeśli zastanawiasz się nad autonomią, Volkswagen twierdzi, że jego zaawansowane technologicznie krzesło biurowe jest wyposażone w wymienną baterię, która zapewnia zasięg około 12 km na jednym ładowaniu.

Czytaj: Ruszył sezon na wrocławskich lodowiskach

Ale zanim sięgniesz po kartę kredytową, powinieneś wiedzieć, że Volkswagen jasno powiedział, że był to jednorazowy projekt marketingowy mający na celu podkreślenie wszystkich funkcji, które kierowcy czasami uważają za oczywiste. Jednak niemiecka firma powiedziała, że jej zaawansowane technologicznie krzesło biurowe będzie „dostępne do jazd testowych w różnych lokalizacjach” w najbliższej przyszłości.

Sądząc po niektórych komentarzach do filmiku na YouTube, powiedziałabym, że Volkswagen może chcieć ponownie rozważyć swoją decyzję o udostępnianiu krzesła na rynku. Niektórzy wydają się gotowi zapłacić za nie duże pieniądze.