Zachwyconych nurków odwiedzają na równiku figlarne pingwiny i lwy morskie

0
217

Kiedy większość ludzi myśli o pingwinach, zwykle myśli o lodowatej Antarktydzie, ale żyje tam tylko 7 z 17 znanych gatunków pingwinów. Ten mały pingwin z Galapagos żyje i rozwija się w pobliżu gorącego równika — a ci nurkowie byli zachwyceni, kiedy zwierzęta przyszły się pobawić.

Ludzie nurkowali w wodach u wybrzeży Fernandiny, gdzie nielotne ptaki znajdują obfitość pożywienia, ze względu na zbieżność potężnych prądów oceanicznych – w tym zimnych wód Humboldta, przynoszących pyszne anchois, sardynki i barweny.

Pingwiny są niesamowicie zwinne w wodzie, potrafią osiągnąć prędkość 35 km na godzinę za pomocą swoich potężnych płetw.

Czytaj: Pingwin wskoczył do łodzi wycieczkowej, aby uniknąć pożarcia przez orki (WIDEO)

Gdy para nurków nurkowała z ciekawskimi pingwinami w błękitnych wodach w pobliżu skalistych wybrzeży wyspy Galapagos, do wody wdarły się również figlarne lwy morskie, a wszystko to zostało uchwycone na wideo.

Lwy morskie tarzały się i skakały, zapraszając niezdarnych ludzi do zabawy i podążania za nimi, gdy biegali tam i z powrotem i dookoła nich.

Lwy morskie były chętne do zabawy z każdym, kto był blisko nich.

Jeden lew morski próbował nawet złapać jednego z pingwinów w coś, co wydawało się być grą, ale pingwin nie był rozbawiony. Mądrze, pingwiny unikają lwów morskich, ponieważ są również znane z tego, że polują na pingwiny, gdy nadarzy się okazja – ale nie jest niczym niezwykłym, że zwierzęta tutaj ciekawie zbliżają się do ludzi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pływacy z tej grupy doświadczyli jedynego w swoim rodzaju doświadczenia, bawiąc się z lwami morskimi i pingwinami w ich własnym środowisku i na własnych warunkach.

Czytaj: Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!