Zadanie domowe 8-latka przerosło rodziców. Nikt nie wie, która odpowiedź jej poprawna.

0
1264

Wydaje się, że zadanie domowe z matematyki na poziomie drugiej klasy powinien rozwiązać każdy, a szczególnie każdy dorosły. Jak się zaraz przekonacie, jedno zadanie matematyczne przerosło rodziców, którzy nie potrafili wskazać poprawnej odpowiedzi. A Ty potrafisz je rozwiązać?

Wydawnictwo WSiP umieściło w karcie matematycznej dla 2 klasy „Nowi Tropiciele” bardzo skomplikowane zadanie, które nie ma jednej, sensownej i logicznej odpowiedzi. Tak przynajmniej twierdzi jedna z poirytowanych matek, która nie mogąc znaleźć rozwiązania, wrzuciła zdjęcie podręcznika z zadaniem do sieci, na grupę przeznaczoną dla rodziców. Po chwili okazało się, że nie tylko ona ma problem z tym zadaniem. Wielu rodzicom to zadanie spędzało sen z powiek.

zdjęcie: empik.com

Wkurzeni rodzice

W sytuacji, gdy dzieci nie umieją rozwiązać zadania ze szkoły, do akcji wkraczają troskliwi rodzice, którzy są przekonani, że w tym wieku poradzą sobie z każdym zadaniem. Jedna z oburzonych matek, jak pisałam wyżej, wrzuciła zdjęcie podręcznika na grupę dla rodziców. Po wpisach dało się zauważyć, że nie tylko ona ma problem z tym zadaniem. Każdy myślał inaczej, uzasadniając dlaczego właśnie ten zegar nie pasuje do pozostałych.

Zadanie brzmiało: „Odczytaj godziny na zegarkach. Wskaż ten, który nie pasuje do pozostałych, i go przekreśl”.

Nikt z rodziców nie umiał wskazać jednej, poprawnej odpowiedzi. Jednak z matek napisała: „Wskazałabym 5:15, bo jako jedyna pokazuje godzinę między 12. a 6. Reszta wskazuje godzinę między 6 a 12”.

Inna matka napisała: „Uważam, że nie pasuje 5:15. Dlatego, że pozostałe godziny następują po sobie – najpierw jest 9, potem 10, a następnie 11. Tutaj wyróżnia się ta piąta”.

Wiele osób także wskazywało na godzinę 10:45. Zwolennicy tej odpowiedzi argumentowali, że to jedyna godzina, przy której wskazówka pokazująca minuty znajduje się po drugiej stronie tarczy. Jednak czy to dobry tok myślenia? Czy o to chodziło osobie układającej to zadanie? Nie wie tego nikt.

Czy zadanie, które stwarza aż tak dużo problemu osobie dorosłej, powinno się znaleźć w książce 8-latka?

A Ty jak rozwiązałabyś to zadanie?

Źródło i fotografie: mamadu.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZMIANY W SZKOŁACH ZWIĄZANE Z RELIGIĄ – f7dobry.com

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl oraz f7sport.pl