Zamarznięte jezioro Michigan rozbiło się na miliony kawałków

0
918

Wir polarny utrzymywał się przez większą część zimy w okolicach jeziora Michigan. Dzięki temu roztapiająca się lodowa tafla utworzyła bardzo ciekawe formy. Powierzchnia akwenu wygląda jakby była ze szkła, które „rozbiło się” na miliony kawałków.

Na przykład w Chicago w stanie Illinois, temperatura osiągnęła -30°C podczas szczytu zimna, powodując tworzenie się lodowych półek na jeziorze – uderzenia fal o istniejące stosy lodu.

Ale wszystko ostatecznie się kończy. Wraz z nadejściem wiosny jest cieplejsza temperatura w tym regionie, która niszczy lód i przekształca region w magiczną krainę czarów, ponieważ połamane lodowe półki są wypychane na powierzchnię, tworząc ciekawe formy.

Czytaj: Mężczyzna codziennie zabierał swojego psa nad jezioro. Powód był tylko jeden…

Poruszająca się pod lodem woda spowodowała, że jezioro pokryło się odłamkami lodu, rozbijając je na hipnotyzujące wzory widoczne na molo w South Haven.

Ale o ile ludzie chcą uchwycić to piękne zjawisko na zdjęciach, Amerykańska Straż Przybrzeżna (BMC) ostrzega, że lód powinien być oglądany tylko z daleka, ponieważ niebezpiecznie jest stać lub chodzić po niestabilnej powierzchni.

„Żaden lód nie jest bezpiecznym lodem, szczególnie o tej porze roku” – powiedział MLive Grant Heffner z Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej.

To nie pierwszy raz, kiedy Matka Natura bawi się z Jeziorem Michigan. Fotografowie obserwują ten stan od lat.

Jezioro Michigan jest jednym z pięciu wielkich jezior Ameryki Północnej i jedynym położonym w całości w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe cztery Wielkie Jeziora są wspólne dla USA i Kanady.

Jezioro Michigan jest drugim co do wielkości Wielkim Jeziorem pod względem objętości (1180 m3 lub 4,900 km3) i trzecim co do wielkości pod względem powierzchni (58 030 km2), po jeziorze Górnym (Superior) i jeziorze Huron.

Jednymi z najwcześniejszych mieszkańców tego regionu byli Indianie Hopewell. Ich kultura zmalała po 800 r. Przez następne kilkaset lat na tym obszarze mieszkali ludzie zwani Indianami. Obecnie około 12 milionów ludzi mieszka nad brzegiem jeziora Michigan, głównie w obszarach metropolitalnych Chicago i Milwaukee.

Źródło i zdjęcia: artfido.com

Czytaj: ZDJĘCIA UKAZUJĄCE NIEZIEMSKIE PIĘKNO NAJSTARSZEGO I NAJGŁĘBSZEGO JEZIORA ŚWIATA