Zamień się w postać historyczną, używając swoich zwyczajnych zdjęć

0
199
AI Time Machine™ to innowacyjna i zabawna nowa funkcja, która umożliwia przemianę w postacie historyczne za pomocą technologii AI.

James Corden jako Wiking, Piers Morgan jako rzymski wojownik i Drew Barrymore jako francuska szlachcianka? Dlaczego nie. Zobaczcie, jaki fajny wyszedł efekt.

MailOnline wypróbował „AI Time Machine”, narzędzie online, które może zmienić Cię w wikinga, greckiego wojownika, egipskiego faraona, a nawet hipisa z lat 60.

Nowa funkcja MyHeritage przedstawia każdego dorosłego tak, jakby pochodził z innej epoki historycznej, po prostu używając małej próbki przesłanych zdjęć.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zespół naukowy wprowadził zdjęcia Jamesa Cordena, Piersa Morgana i Drew Barrymore – i uzyskał dość zabawne wyniki.

Corden wygląda na zadbanego i gotowego do walki wikinga, a Morgan to naprawdę paskudny bandyta z Dzikiego Zachodu.

Dostępna w przeglądarkach internetowych na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, „AI Time Machine” to najnowsze narzędzie fotograficzne oparte na sztucznej inteligencji od MyHeritage, izraelskiej platformy genealogicznej, która została uruchomiona w 2003 roku i od tego czasu zyskała na popularności.

W zaledwie kilka dni od uruchomienia, użytkownicy przesłali ponad 800 000 zdjęć, aby wypróbować tę funkcję. Utworzono 3,8 miliona obrazów AI, a użytkownicy byli nimi tak zachwyceni, że pobrano 600 000 obrazów do udostępniania. Tysiące ludzi podzieliło się swoimi niesamowitymi wynikami na swoich platformach społecznościowych, wywołując miłość, śmiech i podziw wśród przyjaciół i rodziny.

Aby skorzystać z „AI Time Machine”, użytkownicy muszą wejść na stronę myheritage.com/ai-time-machine i przesłać od 10 do 25 zdjęć jednej osoby, zrobionych w różne dni, w różnych ustawieniach, pozach i pod różnymi kątami.

Mogą to być Twoje zdjęcia, lub bliskiej osoby, ale wszystkie przesłane zdjęcia muszą przedstawiać tę samą osobę i nie mogą zawierać nikogo innego.

Jeśli wypróbowujesz narzędzie ze zdjęciami innej osoby, firma chce, abyś działał „odpowiedzialnie”, uzyskując od niej pozwolenie.

Prosi również wszystkich użytkowników, aby nie wyśmiewali się z polityków, dodając zdjęcia Putina, Bidena, Trumpa – i że surowo żadne zdjęcia nazistów też nie są dozwolone.

MyHeritage ostrzega również, że nagość, zdjęcia w strojach kąpielowych lub zdjęcia osób nieletnich są niedozwolone – „AI Time Machine nie może być używany w stosunku do dzieci”.

Narzędzie wymaga najpierw przesłania zdjęć – i dopiero wtedy loguje się lub rejestruje konto MyHeritage.

Jeśli zdecydujesz się wycofać na tym etapie, pojawi się informacja, że ​​zdjęcia przesłane bez zakończenia rejestracji „są automatycznie usuwane w celu ochrony Twojej prywatności”.

Czytaj: Sztuka mikrobiologii – studentka z Poznania maluje bakteriami

Dla tych, którzy przystąpią do zapisu, model wybranej osoby jest tworzony i osadzany w różnych epokach historycznych.

Znaki wodne są dodawane do wszystkich obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję, aby odróżnić je od autentycznych zdjęć, które w przeciwnym razie mogłyby przyczynić się do dezinformacji w Internecie.

W ciągu 30-90 minut „AI Time Machine” stworzy niezwykłe obrazy, jakbyś żył w czasach swoich przodków. Na koniec użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail, gdy zdjęcia będą gotowe.

Obrazy można pobrać jako zestaw ośmiu lub pojedynczo, co ułatwia udostępnianie w mediach społecznościowych, takich jak WhatsApp, Instagram i Facebook.

Funkcja jest bezpłatna w momencie uruchomienia przez ograniczony okres wstępny (z limitem jednego modelu i 50 motywów na użytkownika, co odpowiada łącznie 400 obrazom).

Jednak po przekroczeniu tego limitu stanie się funkcją płatną. MyHeritage powiedział, że ujawni dokładne szczegóły cenowe w najbliższej przyszłości.

Czytaj: Seksowne zdjęcia z kalendarza australijskich strażaków na 2023 rok

„AI Time Machine” podąża za „Deep Nostalgia”, kolejnym narzędziem online wydanym w zeszłym roku, które animuje stare zdjęcia zmarłych członków rodziny lub postaci historycznych.

Przykładami są królowa Wiktoria, amerykański pisarz Mark Twain i angielska pielęgniarka Florence Nightingale.

Każdy może korzystać z narzędzia na stronie „Deep Nostalgia”, przesyłając lub przeciągając obraz – chociaż podobnie, aby zobaczyć wyniki, potrzebujesz konta MyHeritage.

W 2020 roku firma wypuściła zarówno MyHeritage Photo Enhancer, jak i MyHeritage In Color, które odpowiednio zwiększają rozdzielczość i koloryzują czarno-białe i wyblakłe zdjęcia kolorowe.