Zasmakuj pustki – wprowadzono na rynek cukierki bez smaku

0
192

Zasmakuj pustki – japońska firma wprowadza na rynek cukierki bez smaku.

Niezależnie od tego, czy jest słodki, kwaśny, słony, czy nawet pikantny, cukierki zawsze były kojarzone z rodzajem smaku. Cóż, przynajmniej do tej pory, ponieważ cukierki bez smaku są obecnie modne.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Lawson, jedna z największych japońskich sieci sklepów ogólnospożywczych, testuje obecnie szereg produktów, w tym produkt o nazwie „Aji no Shinai? Ame” („Czy to źle smakuje? Cukierek„), który najwyraźniej smakuje jak nic. Jak możesz sobie wyobrazić, sprzedawany brak smaku budzi zdziwienie w Japonii, a przecież nie bez powodu możesz sobie wyobrazić ssanie cukierka, który nie ma żadnego smaku?

Zdjęcie: @kuwane/Twitter

Według opakowania, „Aji no Shinai? Ame” mają tylko dwa składniki: syntetyczny substytut cukru polidekstrozę i organiczny substytut cukru erytrytol. Ale czy to naprawdę nie ma smaku? Cóż, tak twierdzi firma Lawson, ale nigdy tego nie próbowaliśmy, więc nie możemy powiedzieć. Na szczęście ludzie z SoraNews24 dostali paczkę i byli zaskoczeni, jak całkowicie pozbawione smaku były te cukierki.

Czytaj: Pojawią się nowi mieszkańcy w krakowskim ZOO

Ale nawet jeśli twórcy „Aji no Shinai? Ame” byli w stanie zredukować smak prawie do zera, cukierek najwyraźniej ma bardzo słaby aromat, który testerzy SoraNews24 porównali z rozwodnionym napojem dla sportowców. Jest w nim również nuta słodyczy, porównywalna do białego ryżu.

Zdjęcie: @kuwane/Twitter

Cukierki bez smaku mogą nie być całkowicie bez smaku, ale nie jest to zaskakujące. W końcu nawet metal ma jakiś smak, ale jeśli chodzi o cukierki, trudno będzie znaleźć mniej aromatyczny cukierek.

Czytaj: 6 produktów, które zabijają ochotę na cukier

Po co więc zawracać sobie głowę robieniem bezsmakowych cukierków? Czy to nie smak jest głównym powodem jedzenia słodyczy? Cóż, najwyraźniej niektórzy ludzie używają cukierków, aby usta i gardła nie wysychały i mogliby obejść się bez całej słodyczy i sztucznych aromatów. Miętowe cukierki mogą być opcją, ale przy wciąż obowiązujących wymaganiach dotyczących masek medycznych, podmuch miętowego powietrza w Twoich oczach jest nieco niepokojący.

Czy cukierki bez smaku się przyjmą? Cóż, wszystko zależy od konsumentów. Jeśli je kupią i zagłosują za tym, aby produkt stał się stałym elementem sklepów wielobranżowych Lawson, będziemy mogli cieszyć się „smakiem pustki” przez wiele lat.