Zawodniczka Miss Anglii jako pierwsza wzięła udział w konkursie bez makijażu

0
269
Wow!! To naprawdę inspirujące i wspaniałe widzieć kogoś, kto sprzeciwia się tym społecznym standardom piękna. Źródło: Instagram

20-letnia Melisa Raouf przeszła do historii po zdobyciu miejsca w finale konkursu Miss Anglii jako pierwsza zawodniczka bez makijażu w 94-letniej historii konkursu.

Studentka polityki zachwyciła sędziów konkursu piękności Miss Anglii, dumnie prezentując swoje naturalne piękno całkowicie bez makijażu.

Po raz pierwszy w 94-letniej historii konkursu zawodniczka nie użyła makijażu.

Młodziutka Melisa Raouf polegała wyłącznie na swojej naturalnej urodzie, kiedy pojawiła się w półfinale konkursu w Londynie w tym tygodniu.

Ryzyko się opłaciło, bo kobieta przeszła do finału.

Źródło: Instagram

Tym aktem Melisa Raouf ma nadzieję zainspirować inne kobiety do przyjęcia swojego naturalnego piękna i wyeliminowania toksycznych standardów piękna ustalonych przez media społecznościowe.

Na Instagramie podzieliła się swoimi przemyśleniami, pisząc: „To było dość zniechęcające doświadczenie, ale tak niesamowite, aby wygrać w ten sposób”.

„To wiele dla mnie znaczy, ponieważ czuję, że wiele dziewczyn w różnym wieku nosi makijaż, ponieważ czują się pod presją, aby to zrobić”.

Melisa dodała, że „jeśli któraś jest szczęśliwa we własnej skórze, nie należy nakładać makijażu na twarz”.

Dodała: „Nasze wady czynią nas tym, kim jesteśmy i to sprawia, że każda jednostka jest wyjątkowa. Myślę, że ludzie powinni kochać i akceptować swoje wady i skazy, ponieważ wiemy, że prawdziwe piękno tkwi w prostocie”.

Opowiadając o swojej walce z zaakceptowaniem siebie, powiedziała: „Kiedy w młodym wieku zaczęłam nakładać makijaż, nigdy nie czułam się komfortowo we własnej skórze. Nigdy nie czułam, że spełniam standardy piękna”.

Ale teraz zaakceptowała, że jest piękna we własnej skórze. „Ciągle czuję się pewnie w sobie, z makijażem jestem cała w ukryciu. Taka jestem, nie boję się dzielić kim jestem. Chciałam pokazać, kim naprawdę jest Melisa”.

Studentka King’s College powiedziała, że została zalana pozytywnymi wiadomościami w mediach społecznościowych, odkąd wykonała śmiały ruch, aby uwolnić się od makijażu na wybiegu.

„Jest tak wiele dziewczyn, które napisały do mnie, mówiąc mi, jak sprawiłam, że czują się bardziej pewne siebie” – powiedziała.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Instagram

„Ponieważ zdrowie psychiczne jest tak ważnym tematem, chcę, aby wszystkie dziewczyny czuły się dobrze. Po prostu chcę usunąć wszystkie standardy piękna. Czuję, że wszystkie dziewczyny są piękne na swój sposób”.

Dodała: „Czuję się, jakbym zrobiła to dla wszystkich dziewczyn”.

20-latka zdradziła, że teraz zamierza startować w finale „z gołą twarzą”, co mamy oczywiście rozumieć bez makijażu.

„Chciałabym wykorzystać moją platformę Miss England do wzmocnienia naturalnego piękna i wyeliminowania tego toksycznego sposobu myślenia” – powiedziała kobieta z południowego Londynu.

Będzie dumnie prezentować się wraz z 40 innymi kobietami, które zostaną koronowane na Miss Anglii 17 października w Coventry.

Czytaj: Koziołki stanęły przed urzędem miasta w Poznaniu

Podczas gdy konkurs wprowadził w 2019 roku rundę „top modelki z gołą twarzą”, organizatorzy ujawnili, że po raz pierwszy poznali kogoś, kto rywalizuje bez makijażu.

Organizatorka Miss Anglii, Angie Beasley, powiedziała, że wprowadziła tę rundę po tym, jak została zszokowana ilością makijażu i wypełniaczy.

„To pierwszy raz, kiedy widziałam uczestniczkę całkowicie bez makijażu, która rywalizowała w półfinale, a ona powiedziała, że czuła się wzmocniona przeciwko wszystkim innym uczestniczkom” – powiedziała Beasley.

„Jestem za makijażem, aby podkreślić swoje naturalne piękno, ale nie ma potrzeby, aby dzieci nosiły go tak gęsty, że wygląda jak maska”.

Czytaj: Ma dopiero 9 lat, a już zdobyła tytuł miss. Zobacz jak wygląda bez makijażu!

Dodała: „Życzę Melisie powodzenia w Miss Anglii 2022”.