Zawracali korytarzem życia na A4. Policja namierzyła 55 kierowców, którzy łamali przepisy

0
598
55 kierowców ma zostać ukaranych za blokowanie korytarza życia. Zdjęcie: cda.pl

Pod koniec sierpnia pisałam artykuł o korytarzu życia w Polsce. Można było obejrzeć zatrważające nagranie z autostrady A4, które stało się popularne na całą Polskę. Większość internautów nie kryła oburzenia, jak można nie ułatwiać przejazdu wozowi straży pożarnej.

Cały artykuł możecie przeczytać tutaj: Jak wygląda korytarz życia w Polsce? Zobacz zatrważające nagranie z A4

Jest dalsza część tej historii. Policji udało się namierzyć 55 kierowców, którzy łamali przepisy i zawracali korytarzem życia na autostradzie A4, 26 sierpnia 2019 roku. Wobec 20 kierowców wszczęto już postępowanie. Ojjj, posypią się mandaty.

Dla przypomnienia, nagranie jak kierowcy zawracali na korytarzu życiu poniżej:

PRZECZYTAJ TAKŻE: 7 najczęstszych błędów popełnianych przez młodych kierowców

Kierowcy mogą liczyć się z dostaniem mandatu i poważnymi konsekwencjami wyciągniętymi wobec nich. Na tę chwilę funkcjonariuszom udało się ustalić już 55 pojazdów, które tego pechowego dnia łamały przepisy na autostradzie.

Na szczęście historia ta nie doprowadziła do poważnej tragedii, jednak ogólnie przyjęte reguły powinny dotyczyć każdego kierowcę. I każdy zawracający kierowca powinien mieć świadomość, że utrudniając przejazd służbom ratunkowym może w końcu dojść do tragedii. W przypadku zagrożenia życia to nie jest zabawa. W takich chwilach liczy się każda sekunda. I takie zachowanie, jak na autostradzie A4 powinno być niedopuszczalne.

Portal poscigi.pl podaje, że wobec 20 kierowców wszczęto już postępowania. Prawdopodobnie są to kierowcy z Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Reszta podejrzanych to kierowcy z całej Polski, dlatego funkcjonariusze będą prosić o pomoc inne komendy.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl