„Zawsze używaj kremu do opalania!”: 30 osób, które o tym zapomniały

0
625

Wszyscy zrobiliśmy tak chociaż raz. Po powiedzeniu sobie, że krem do opalania jest dla słabszych, pobiegliśmy do morza się schłodzić, wściekle odmawiając jakiejkolwiek rady, aby wysmarować się kremem przeciwsłonecznym. Takie zachowanie najczęściej kończy się bardzo źle.

Następnego dnia uderza bolesna rzeczywistość. Ciało przez kolejnych kilka dni jest zaczerwienione, boli, swędzi, często jest poparzone. Jako dodatkowy bonus otrzymujesz niechciane komentarze, w stylu „A nie mówiłem?” i „Wiedziałem, że tak będzie”.

Z racji, że dziś rozpoczyna się weekend, który ma być jednym z najgorętszych weekendów w Polsce, przygotowałam dla Was zabawną galerię nieszczęśników, którzy zbyt mocno poparzyli się słońcem.

Ostrzeżenie: słońce jest wyjątkowo niebezpieczne, a długotrwała ekspozycja ciała może prowadzić do trwałego uszkodzenia skóry, a nawet raka skóry. Nie zapomnij zawsze używać filtrów przeciwsłonecznych i natychmiast zasięgnij pomocy medycznej w przypadku ciężkiego oparzenia słonecznego.

1.Raczej już nie jest „szczęśliwa”. Ta dziewczyna zapomniała wysmarować twarz kremem do opalania i czekała na prześwietlenie skręconej kostki w szpitalu.

mitchp88

2. Efekt noszenia skarpetek latem.

Vituka

3. Oparzenie słoneczne.

kidkapelski

Chociaż oparzenia słoneczne mogą wyglądać zabawnie, opalanie ciała pod gorącym, letnim słońcem jest bardziej szkodliwe, niż uważamy.

Dr Adil Sheraz, dermatolog i rzecznik British Skin Foundation wyjaśnił, że oparzenia słoneczne są głównie spowodowane nadmierną ekspozycją na UVB (ultrafiolet B.) „Musimy pamiętać, że UVB jest formą promieniowania”.

„I chociaż słońce ma wiele zalet, w tym promuje produkcję witaminy D w naszej skórze i poprawia nasze samopoczucie, dobrze wiadomo również, że nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do raka skóry, w tym śmiertelnego czerniaka”.

Czytaj: Kobieta wyjechała z mamą nad morze, żeby odpocząć. Urlop zakłóciły niewychowane dzieci.

4. Nigdy nie zasypiaj na zewnątrz z talerzem i łyżką.

elley5sos

5. Opalenizna przynajmniej jest symetryczna.

Otis-B-Driftwood

6. Przed opalaniem: „Nic mi się nie stanie, jak nie użyję krem przeciwsłonecznego”.

GENERALfreckles

Dermatolog powiedział, że oparzenie słoneczne to nie tylko zaczerwienienie, obrzęk i pęcherze. W rzeczywistości są to oznaki, że organizm sam naprawia się po uszkodzeniach DNA komórek. „Z biegiem czasu uszkodzenie zbyt dużej ilości DNA często prowadzi do mutacji w komórki rakotwórcze i prowadzi do czerniaka lub jednego z innych rodzajów raka skóry” – wyjaśnił.

Dr Sheraz powiedział również, że rodzaj i stopień oparzenia słonecznego będzie zależał od wielu czynników, w tym od wieku i rodzaju skóry. „Jeśli masz mniej niż 6 lat lub więcej niż 65 lat, będziesz mieć większe ryzyko poparzenia”.

Co więcej, „Jeśli masz skórę typu 1, tj. niebieskie oczy, blond włosy i bardzo jasną karnację, to szybciej się spalisz i nie opalisz się, dopóki się nie oparzysz”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

7. Mój przyjaciel powiedział mi, że wyglądam jak lody na patyku.

genuinlyinterested

8. Próbuję wyrównać opaleniznę podczas przerwy na drugie śniadanie.

philfromchico

9. Dlatego nie powinnaś nosić dżinsów z dziurami w słoneczne dni.

OwnLeeYu

Większość oparzeń słonecznych powoduje łagodny ból, zaczerwienienie i łuszczenie się skóry. „Odpowiadałoby to poparzeniom pierwszego stopnia. Ten rodzaj oparzeń słonecznych zwykle ustępuje samoistnie i nie wymaga wizyty w szpitalu ani wizyty u lekarza rodzinnego”.

Jeśli jednak pojawią się pęcherze od słońca, oznaczałoby to, że zostały dotknięte głębsze warstwy skóry. „To bardziej przypomina oparzenie drugiego stopnia. Skóra może być opuchnięta, bardzo bolesna i, oczywiście, jaskrawoczerwona ”- powiedział rzecznik British Skin Foundation.

10. Opalanie wielopoziomowe.

pooter7

11. „Mój kumpel mówił, że to dobry pomysł”.

iwaspresidentonce

12. Skończyłem malować płot.

jayeatsnachos

Dr Sheraz zachęca każdego, kto ma objawy gorączki, pęcherze lub czuje się oszołomiony lub zdezorientowany, aby natychmiast zgłosił się do lekarza.

„Poważne oparzenia słoneczne mogą prowadzić do znacznego odwodnienia, a wynikający z tego stan zapalny skóry (będący reakcją organizmu na gojenie) może doprowadzić do szoku ze znacznym spadkiem ciśnienia krwi, a nawet śmierci w ekstremalnych sytuacjach”.

13. Leginsy nie są dobrym pomysłem w słoneczne dni.

martlet1

14. Różnica między opaloną nogą i nieopaloną stopą.

airboy1999

15. Najwyraźniej moje jabłko Adama zapewniło wystarczający cień, aby zapobiec poparzeniom słonecznym dalszej części mojej szyi.

dmoney51

Wśród innych cech oparzeń słonecznych, niektórzy ludzie mogą odczuwać swędzenie, które, jak wyjaśnia dr Sheraz, „uważa się, że jest związane z uwalnianiem substancji chemicznej zwanej bradykininą z uszkodzonej skóry”.

Mimo że to tylko teoria, dermatolog powiedział, że „osoby cierpiące po opalaniu opisywały swoje doświadczenia jako uczucie„ jakby mrówki ogniste gryzły Cię pod skórę ”, „chęć zerwania skóry” lub „niekontrolowane swędzenie, które po zadrapaniu powoduje przeszywający ból”.

16. Nie wygląda to dobrze…

MarkdFL

17. Pierwszy raz moich przyjaciół na Florydzie. Najwyraźniej po raz pierwszy użyli kremu przeciwsłonecznego w sprayu.

mynickname86

18. To jest świeżo ogolona głowa Cade’a po kilku godzinach koszenia trawy bez kremu przeciwsłonecznego.

CadeHuckabay

19. Ktoś zapomniał o kremie do opalania.

KinaGrace96

20. Kupiłem nowe białe rękawiczki bez palców.

igwvideo

21. To jest to, co dostajesz za noszenie tych okropnych butów.

boredpanda.com

22. Oparzenie słoneczne córki wygląda jak Patrick ze SpongeBob.

burner70

23. Co się dzieje, gdy jesteś super biała i chodzisz cały dzień w koszuli z wyciętymi kwadratami.

boredpanda.com

24. Kiedy ludzie pytają mnie, dlaczego chcę siedzieć w cieniu, pokazuję im te zdjęcia.

lewpreme

25. Moja opalona dłoń w porównaniu z moją nieopaloną stopą.

MadoneXI

26. Długi spływ kajakowy = najbardziej niespójne oparzenia słoneczne w historii

BustersHotHamWater

27. Lekcja życia.

traseydb

28. Kiedy jesteś z Arizony i myślisz, że 70 stopni na plaży nie wymaga kremu przeciwsłonecznego. Cierpię.

slviiier

29. Uparty mąż powiedział, że nie potrzebuje mojej pomocy w nakładaniu kremu przeciwsłonecznego na plecy.

SugarHighBakedGoods

30. Auć.

randompopcorn

Czytaj: Most Pilchowicki został wpisany do rejestru zabytków