Zdechła ostatnia samica żółwiaka szanghajskiego

0
783

fot: źródło

To przykre, że takie wiadomości dochodzą do nas ze świata, ale niestety – tak wygląda smutna rzeczywistość. Jedyna znana na świecie samica rzadkiego żółwiaka szanghajskiego zmarła w ZOO w Suzhou, które znajduje się na wschodzie Chin. Okazuje się, że na świecie pozostały prawdopodobnie OSTATNIE TRZY OKAZY TEGO GATUNKU! Co gorsza – nie wiadomo, czy wśród nich jest samica… Prognozuje się, że najprawdopodobniej jest to koniec ich populacji..

fot: źródło

Przeczytaj: W Turcji postawiono automat, który wymienia plastikowe butelki na karmę dla zwierząt!

Samica żółwiaka szanghajskiego przeżyła aż 90 lat! Krótko przed śmiercią została poddana piątej próbie sztucznego zapłodnienia. Za wszelką cenę próbowano ratować gatunek, który jest już na wymarciu – szczególnie, że nie jest jasne, czy wśród pozostałych 3 zwierząt, znajduje się samica. Badania nad samicą wykazały dobry ogólny stan zdrowia, a zabieg zapłodnienia przeszła pomyślnie. Niestety, dosłownie dzień później, stan samicy znacznie się pogorszył, czego skutkiem była śmierć. Jedyne, co wiadomo na temat żółwi Jangcy to fakt, że w Wietnamie żyją dwa inne okazy tego gatunku. Warto wspomnieć, że żółwiak szanghajski jest najbardziej zagrożonym gatunkiem żółwia, do czego doprowadziły polowania i niszczenia siedlisk zwierząt.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Dbajmy o planetę, dbajmy o zwierzęta! Jeśli my tego nie zrobimy, nikt inny im nie pomoże. Bezbronnym, niewinnym zwierzętom… To od nas, ludzi, zależy, jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości! Nigdy nie dajmy mu zginąć…

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.