Zdjęcia koni w hipnotyzującym krajobrazie islandzkim

0
806
Konie to bardzo piękne zwierzęta!

Liga Liepina w każdej wolnej chwili fotografuje konie. Urodziła się na Łotwie i przeniosła się na Islandię w wieku 14 lat. Ma obsesję na punkcie koni. Zaczęło się od zbierania wszystkich wycinków z gazet, plakatów i kalendarzy koni, a kiedy po raz pierwszy miała lekcję jazdy konnej, wiedziała od tego momentu, że konie będą ogromną częścią jej życia.

„Zaczęłam fotografować odkąd byłam nastolatką. Lubiłam bawić się moim małym aparatem cyfrowym, robić zdjęcia krajobrazów. Później kupiłam swój pierwszy lepszy aparat, aby robić lepsze zdjęcia krajobrazowe. A ponieważ konie były częścią mojego codziennego życia, coraz częściej je fotografowałam, aż skupiłam się tylko na fotografowaniu tych pięknych zwierząt” – napisała Liepina dla Bored Panda.

Czytaj: Piękne konie

„Ale zamiast skupiać się na portretach koni, szukałam czegoś bardziej ekscytującego i innego ― w ten sposób zaczęłam łączyć moją pasję do koni i niesamowity islandzki krajobraz. Islandzkie konie są bardzo wyjątkowe – są bardzo odważne, ale wciąż dzikie w sercu, co staram się przedstawić na moich zdjęciach”.

„Aby stworzyć takie zdjęcia trzeba poświęcić dużo czasu, zaczynając od pomysły do przywiezienia koni do miejsc (miejsca te muszą być dostępne i bezpieczne dla zwierząt), nie wspominając o islandzkiej pogodzie, która jest pełna niespodzianek”.

„Ale to wszystko jest tego warte, kiedy mogę spędzać czas na łonie natury z moimi modelami i być świadkiem, jak konie i krajobraz uzupełniają się”.

Więcej informacji: Instagram | Facebook

Czytaj: 15 BAŚNIOWYCH MIEJSC, O KTÓRYCH MAŁO KTO WIE, A KTÓRE KONIECZNIE TRZEBA ZOBACZYĆ!